Amcor zainwestuje w Łodzi

Firma Amcor - australijski potentat z branży opakowań - zainwestuje w Łodzi 82,5 miliona złotych oraz zatrudni 150 pracowników. Tym samym wybuduje w tym mieście swoją trzecią fabrykę. Obiekt powstanie w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Inwestycja Amcor wystartuje w połowie przyszłego roku. Początkowo prace znajdzie w niej 70 osób. Koncern zbuduje zakład produkcyjny, w którym wytwarzane będą opakowania z folii dla przemysłu spożywczego. Będzie to już trzecia fabryka ulokowana w Polsce. W dwóch funkcjonujących pracuje w tej chwili blisko 450 osób.

W 1994 r. w Łodzi powstała pierwsza fabryka należąca dziś do Amcor. Wytwarzane sa w niej opakowania do papierosów produkowanych przez wielkie międzynarodowe koncerny tytoniowe działające na rynku polskim, takie jak Philip Morris, Rothmans czy Reynolds. Pracują tu dwie maszyny rotograwiurowe Lemanic 820, 6- i 8-kolorowa oraz maszyna offsetowa Roland 706.

Pięć lat później ruszyła budowa drugiej fabryki. Wzniesiono halę produkcyjną i magazynową o powierzchni 4 tys. mkw. i zainstalowano 9- kolorową maszynę rotograwiurową Rotopac 3000-3R drukującą na folii i papierze, a także laminator Super Simplex Combi. W tym zakładzie Amcor Flexibles Polska wytwarza wysokiej jakości opakowania miękkie, głównie dla przemysłu spożywczego.

Amcor, to jeden z największych producentów opakowań. W minionym roku firma odnotowała sprzedaż na poziomie 11 miliardów dolarów australijskich oraz dochód na poziomie 379,2 milionów AUD. Jest właścicielem 217 fabryk w 34 krajach zatrudniając przy tym 24 tys. osób.