Amerykańska firma Parameter otwiera w Polsce przedstawicielstwo

Amerykańska firma Parameter…
Firma Parameter Generation & Control rozwija swoje kanały marketingowe i dystrybucyjne zakładając filię, której działalność będzie obejmować obszar Europy Wschodniej. Główna siedziba firmy będzie zlokalizowana w Warszawie.

Spółka działająca pod nazwą Parameter EU Sp. z o.o. będzie odpowiedzialna za marketing, sprzedaż i dystrybucję komór klimatycznych firmy Parameter Generation & Control zapewniających kontrolę temperatury i wilgotności. Obsługiwać będzie klientów w kilku krajach Europy Wschodniej obejmujących Polskę, Czechy, Słowację i Litwę.

Clay Hile, Prezes Zarządu Parameter, poinformował że decyzja o założeniu przedstawicielstwa w Polsce została podjęta w związku z szybko rozwijającym się przemysłem farmaceutycznym w tym regionie.

- W Europie Wschodniej daje się zauważyć bardzo szybki rozwój przemysłu farmaceutycznego. W branży tej, w wielu kluczowych procesach, powszechnie stosowane są komory klimatyczne, w tym w procesach wymagających przechowywania w stabilnych warunkach środowiskowych oraz obejmujących składanie wniosków o rejestrację. Koszty działalności w Europie Wschodniej są zazwyczaj niższe w porównaniu z Europą Zachodnią i Stanami Zjednoczonymi, co sprawia, że region ten jawi się jako bardzo atrakcyjny dla ogólnoświatowych firm farmaceutycznych ukierunkowanych na ciągły rozwój - przekonuje Hile.

Prezes Hile dodał też, że oferta firmy Parameter może być interesująca również dla firm produkujących opakowania, wyroby włókiennicze oraz wyroby wykonane z drewna.

Stanowisko regionalnego kierownika w firmie Parameter EU Sp. z o.o. obejmuje Hubert Wyszomirski, natomiast dyrektorem generalnym będzie Ala'a Haris.

Firma Parameter Generation & Control jest producentem nowoczesnych i innowacyjnych produktów umożliwiających przechowywanie w stabilnych warunkach. Firma posiada dobrze rozwiniętą ogólnoświatową sieć dystrybutorów obsługujących klientów w Europie Zachodniej, Azji, Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie.

Komory i pomieszczenia klimatyczne firmy Parameter są znane ze swej niezawodności, zapewniając bardzo precyzyjną kontrolę temperatury i wilgotności bez konieczności stosowania pieców, iniektorów parowych oraz wody o wysokiej czystości, zużywających przy tym o połowę mniej energii w porównaniu z tradycyjnymi systemami. Produkty firmy Parameter skutecznie chronią m. in. Biblię Gutenberga i Przemowę Getysburską w Bibliotece Kongresu w Waszyngtonie.

Źródło: Parameter Generation & Control