Amex w Stowarzyszeniu na rzecz Systemów Ociepleń

Amex w Stowarzyszeniu na rzecz… Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) rozszerzyło swe grono o kolejną firmę - TZ Amex, polskiego producenta zamocowań mechanicznych. Organizacja liczy obecnie 30 członków i reprezentuje jeden z trzech najsilniejszych w Europie rynków ociepleń budynków.

- Jako długoletni producent łączników do systemów ociepleń chcieliśmy przystąpić do SSO, aby znaleźć się w ekskluzywnym gronie firm, które mają wpływ na rynek w tej dziedzinie - podkreśla Dariusz Krot, współwłaściciel TZ Amex. - Członkostwo w Stowarzyszeniu daje nam także możliwość posługiwania się jego logo, które potwierdza i uwiarygodnia pozycję naszej firmy na rynku. Jako członek SSO chcemy mieć też wpływ na prace związane z poszukiwaniem innowacyjnych rozwiązań, mających zastosowanie w systemach ociepleń. Oczekujemy, że współpraca w SSO zaowocuje tym, że będziemy jeszcze lepiej poinformowani o aktualnej sytuacji panującej w naszej branży oraz o najnowszych rozwiązaniach wprowadzanych na rynek w tej dziedzinie. Mamy nadzieję, że dzięki obecności w SSO dowiemy się, jakie są oczekiwania innych członków stowarzyszenia względem nas jako producenta łączników. Poprzez wspólną pracę w stowarzyszeniu chcemy mieć swój wkład w tworzenie nowych i technologicznie rozwiniętych rozwiązań systemów ociepleń.

Prezes Stowarzyszenia Jacek Michalak dodaje, że rozwój organizacji dowodzi dojrzałości polskiego sektora producentów systemów ociepleń.

- Technologia ociepleń liczy już 60 lat, ale w Polsce upowszechniła się dopiero w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku - mówi Michalak. - Szybko jednak nasz kraj zaczął w tej branży odgrywać wiodącą rolę i obecnie, obok Turcji i Niemiec, jest europejskim liderem. Dotyczy to nie tylko wielkości rynku, szacowanego na 40 milionów metrów kwadratowych ocieplonych elewacji rocznie, lecz również jakości, zaawansowania i dostępności rozwiązań. W Polsce wydano do tej pory ponad 500 aprobat i ocen technicznych dla systemów ociepleń, co jest największą liczbą w Europie.

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń zrzesza następujące podmioty: Asglatex, Atlas, Austrotherm, BASF Polska, Baumit, Bolix, Caparol Polska, Dow Polska, Ejot Polska, Fabryka Styropianu Arbet, Greinplast, Henkel Polska, Hufgard Optolith Bauprodukte Polska, Klimas, Knauf, Koelner, Kreisel, Lakma, Mapei Polska, MIWO - Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, PPG Deco Polska, Quick-mix, Saint-Gobain Construction Products Polska/Weber, Sto, Styropmin, Termo Organika, TZ Amex, Wacker-Chemia Polska oraz Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych "Piotrowice II".

Czytaj więcej: