Ampacet wprowadza dodatek AA Scavenger do stosowania w butelkach PET i rPET

Ampacet wprowadza dodatek…

Ampacet, światowy lider w zakresie produkcji koncentratów, wprowadza na rynek AA Scavenger 0846. To dodatek zaprojektowany z myślą o ograniczeniu poziomu aldehydu octowego w butelkach PET i rPET oraz zachowaniu właściwości organoleptycznych wody.

Politereftalan etylenu (PET), jeden z najpowszechniejszych termoplastycznych materiałów na świecie, jest szeroko stosowany do produkcji butelek, pojemników, tac i innych opakowań na żywność i napoje. Jednak wadą wykorzystywania materiału PET jako opakowania na wodę jest ryzyko jej zanieczyszczenia aldehydem octowym (AA), czyli produktem ubocznym degradacji termicznej PET, która może nastąpić podczas wytłaczania lub formowania wtryskowego materiału PET.

AA Scavenger 0846 firmy Ampacet działa jako środek czyszczący, który umożliwia przetwórcom ograniczanie i kontrolowanie poziomu aldehydu octowego w ściankach butelek oraz ochronę zawartości przed zanieczyszczeniem i nieprzyjemnym smakiem. Już nieduża ilość dodatku AA Scavenger 0846 firmy Ampacet ogranicza migrację aldehydu octowego o nawet 80%, pozwalając przy tym zachować jakość produktu i reputację marki.

Dzięki kontrolowaniu migracji aldehydu octowego AA Scavenger 0846 sprzyja także inicjatywom w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym. To dlatego, że umożliwia stosowanie w preformach i butelkach większego odsetka materiału PET pochodzącego z recyklingu bez negatywnego wpływu na smak produktu końcowego.

Więcej informacji na temat dodatku AA Scavenger 0846 można uzyskać pod adresem marketing.europe@ampacet.com.

aa-scavenger