Anwil liderem w organizacji bezpiecznej pracy w Kujawsko-Pomorskiem

Anwil liderem w organizacji bezpiecznej pracy w Kujawsko-Pomorskiem
Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy uhonorował włocławski Anwil tytułem "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej" za szczególną dbałość o bezpieczeństwo i ochronę zdrowia zatrudnionych. Jednocześnie jeden z pracowników firmy został uznany za Najaktywniejszego Zakładowego Społecznego Inspektora Pracy.

Konkurs "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej" to jedno z kluczowych przedsięwzięć Państwowej Inspekcji Pracy. Wyróżnienie przyznane Anwilowi świadczy o tym, że spółka organizuje pracę w sposób zapewniający wysoki poziom realizacji przepisów bhp oraz prawa pracy, a także podnosi poziom ochrony życia i zdrowia zatrudnionych.

- Zdajemy sobie sprawę, że najważniejszym ogniwem naszego systemu bezpieczeństwa są nasi pracownicy - powiedział Jarosław Ptaszyński, członek zarządu spółki oraz jej dyrektor operacyjny. - Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wzmacniać poczucie odpowiedzialności wśród naszej załogi za bezpieczeństwo koleżanek i kolegów. Służy temu m.in. program "Zgłoś zagrożenie", w którym pracownicy identyfikują potencjalne zagrożenia oraz proponują rozwiązania je eliminujące. To umożliwia nam nieustanny rozwój.

W ramach konkursu przedsiębiorstwa - ze względu na liczbę pracowników, a tym samym na rożną wielkość i skalę wyzwań w obszarze bhp - ubiegają się o nagrody w trzech kategoriach: pracodawców zatrudniających do 50 osób (kategoria pierwsza), od 51 do 250 osób (kategoria druga) oraz powyżej 251 osób (kategoria trzecia).


brak
 

Producent polichlorku winylu, nawozów azotowych, granulatów i płyt z PCW, Polanvil, Anwidur®, Anwipor®

Polska