Drukuj

Anwil liderem w organizacji bezpiecznej pracy w Kujawsko-Pomorskiem

Anwil liderem w organizacji bezpiecznej pracy w Kujawsko-Pomorskiem
Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy uhonorował włocławski Anwil tytułem "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej" za szczególną dbałość o bezpieczeństwo i ochronę zdrowia zatrudnionych. Jednocześnie jeden z pracowników firmy został uznany za Najaktywniejszego Zakładowego Społecznego Inspektora Pracy.

Konkurs "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej" to jedno z kluczowych przedsięwzięć Państwowej Inspekcji Pracy. Wyróżnienie przyznane Anwilowi świadczy o tym, że spółka organizuje pracę w sposób zapewniający wysoki poziom realizacji przepisów bhp oraz prawa pracy, a także podnosi poziom ochrony życia i zdrowia zatrudnionych.

- Zdajemy sobie sprawę, że najważniejszym ogniwem naszego systemu bezpieczeństwa są nasi pracownicy - powiedział Jarosław Ptaszyński, członek zarządu spółki oraz jej dyrektor operacyjny. - Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wzmacniać poczucie odpowiedzialności wśród naszej załogi za bezpieczeństwo koleżanek i kolegów. Służy temu m.in. program "Zgłoś zagrożenie", w którym pracownicy identyfikują potencjalne zagrożenia oraz proponują rozwiązania je eliminujące. To umożliwia nam nieustanny rozwój.

W ramach konkursu przedsiębiorstwa - ze względu na liczbę pracowników, a tym samym na rożną wielkość i skalę wyzwań w obszarze bhp - ubiegają się o nagrody w trzech kategoriach: pracodawców zatrudniających do 50 osób (kategoria pierwsza), od 51 do 250 osób (kategoria druga) oraz powyżej 251 osób (kategoria trzecia).


brak
Biznes Start

Anwil S.A.

Producent polichlorku winylu, nawozów azotowych, granulatów i płyt z PCW, Polanvil, Anwidur®, Anwipor®