Aplikatory do etykiet typu ALS coraz popularniejsze

Aplikatory do etykiet typu…
Nowa seria aplikatorów do etykiet firmy Avery Dennison zaczyna powoli zdobywać polski rynek. W swoim portfolio produktowym tego typu urządzenia posiada już pokaźna liczba oferentów. To zaś sprawia, że powoli ALS-y wypierają inne aplikatory etykiet. Ich przeznaczeniem jest znakowanie butelek, puszek oraz opakowań do kosmetyków.

Najnowsza seria aplikatorów ALS, na którą składają się trzy modele: ALS 104, ALS 204 i ALS 206 niemal całkowicie zastąpiła już poprzednie typy maszyn etykietujących Avery Dennison. W swoim asortymencie produktowym najnowszym osiągnięciem tego koncernu dysponują już m.in. takie polskie firmy jak Label Team, Multi, TKD oraz Coleman International.

Czym więc wyróżniają się aplikatory, że na krajowym rynku oferuje i poleca je aż tak wielu przedstawicieli?

Nowe etykieciarki Avery Dennison są w stanie zarówno nanosić etykiety typowo produktowe jak i logistyczne oraz typu RFID. Bez problemu pracują w systemie pracy ciągłej i to praktycznie bez jakiejkolwiek przerwy. Etykietują z dokładnością do 0,5 mm. Charakteryzująca je konstrukcja i możliwość założenia rolki etykiet o średnicy zewnętrznej wynoszącej 30 cm, sprawia, że konieczne do zmiany materiału przestoje w pracy zaczynają być minimalizowane niemal do zera. Prędkość etykietowania przy pomocy tych maszyn sięga 40 m/min.

aplikator ALS  firmy Avery Dennison do etykiet

To co najmocniej świadczy o jakości aplikatorów, to fakt, że idealnie pasują one do etykietowania na wysokowydajnych liniach, a także etykietowania produktów poruszających się z dużą prędkością. To zaś oznacza, że pasują wszędzie tam, gdzie istotna jest wysoka precyzja nakładania etykiet. Bardzo dobrze nadają się do etykietowania z góry, z boku i od frontu. Z powodzeniem obsługują też etykiety samoprzylepne, trafiające na butelki, puszki, produkty higieniczne, kosmetyczne, środki czystości, produkty chemiczne. Niewielkie gabaryty aplikatora umożliwiają umieszczenie go na każdej taśmie produkcyjnej.

Warto też wspomnieć o posiadanej przez maszyny funkcji automatycznego dostosowania do prędkości linii produkcyjnej, licznych krawędziach etykietujących do wyboru oraz stosunkowo prostej integracji z istniejącymi już systemami.

Jeśli chodzi o najważniejsze parametry techniczne, to w odniesieniu do omawianych ALS-ów szerokość etykiet wraz z podkładem lokuje się w przedziale 10 - 110 mm dla dwóch mniejszych modeli i 10 - 160 mm dla modelu ALS 2006, a długość etykiet osiąga wartość 5-600 mm.

Czytaj więcej: Etykiety 109 Maszyny 498

brak
 

Drukarki Ink-Jet, drukarki etykiet, aplikatory, materiały eksploatacyjne, przenośniki taśmowe, podajniki etykiet, czytniki kodów kreskowych

Polska