Arburg gotowy do targów Plastpol

Arburg gotowy do targów Plastpol… Firma Arburg jest już przygotowana do uczestnictwa w targach Plastpol w Kielcach. Zaprezentuje tam ważną część swojego aktualnego programu produkcji.

Na wszystkich, którzy pojawią się na kieleckiej wystawie oczekiwać będą wysokowydajna hybrydowa wtryskarka Allrounder 570 H do szybkobieżnej produkcji opakowań cienkościennych oraz wtryskarka Allrounder 470 C Golden Edition z manipulatorem Multilift Select, stanowiąca przykład ekonomicznej automatyzacji produkcji. Ta druga wtryskarka jest dodatkowo wyposażona w nowy moduł Asystent programowania układu Selogica. Umożliwia on intuicyjne zaprogramowanie całego procesu produkcyjnego.

Ponadto na targach zaprezentowany zostanie system komputera nadrzędnego Arburg zarządzający całą produkcją.

- Oba eksponaty umożliwiają nam zaprezentowanie szerokiego asortymentu naszych wyrobów. Klienci zawsze otrzymują od nas doskonałe rozwiązania problemów z zakresu technologii wtrysku – niezależnie od tego, czy dotyczą one wysokojakościowej produkcji wyprasek, produkcji wtryskowej o dużej wydajności, czy automatyzacji produkcji – wyjaśnia Sławomir Śniady, dyrektor Arburg Polska, wskazując na modułową konstrukcję wtryskarek, która umożliwia ich indywidualną konfigurację i spełnienie wymagań produkcyjnych związanych z określonym zastosowaniem.


Kolejnym aspektem, który stale zyskuje na znaczeniu, jest efektywność produkcji wtryskowej, w której decydującą rolę odgrywają nie tylko maszyny i linie produkcyjne, lecz także cały system zarządzania produkcją. W związku z tym Arburg zaprezentuje w Kielcach nowy moduł Asystent programowania układu Selogica oraz system komputera nadrzędnego Arburg.

Przykładem zalet modułowej konstrukcji wtryskarek Arburg są hybrydowe wtryskarki typu Hidrive. Są one połączeniem serwoelektrycznych układów zamykania i hydraulicznych jednostek wtryskowych z serwoelektrycznym napędem dozowania i wydajnym układem hydraulicznym. Tworzą tym samym typ wysokowydajnych wtryskarek łączących wydajność produkcji z krótkim czasem cyklu i zmniejszonym zużyciem energii. Seria wtryskarek Hidrive obejmuje obecnie sześć wielkości i zakres siły zamykania od 600 do 5000 kN. Na targach Plastpol pokazana zostanie wtryskarka Allrounder 570 H o sile zamykania 2000 kN, wyposażona w piętrową formę wtryskową o 4+4 gniazdach dostarczoną przez firmę Männer. Będzie ona produkować cienkościenne pokrywki przy czasie cyklu 4,4 sekundy.

Arburg przedstawi również na Plastpolu kompletną linię produkcyjną składającą się z wtryskarki Allrounder 470 C Golden Edition i manipulatora Multilift Select. Jest ona nie tylko bardzo ekonomiczna, lecz wyróżnia się także wysokim komfortem obsługi, wynikającym m.in. z zastosowania nowego modułu – Asystenta programowania układu Selogica.

Czytaj więcej:
Targi 1276

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum