Arburg na World PM 2022 - Wydarzenie w branży wtryskiwania proszkowego

Arburg na World PM 2022 -…

World PM 2022 Congress & Exhibition odbywający się w dniach od 9 do 13 października w Lyonie we Francji to największe wydarzenie w branży metalurgii proszków. Na stoisku 139-144 firma Arburg zaprezentuje wydajne wtryskiwanie proszkowe (PIM) artykułów motoryzacyjnych produkowanych seryjnie na przykładzie podstawowych dźwigni pośrednich.

Ciekawostka z praktyki: dźwignia pośrednia

Firma Arburg zaprezentuje technologię PIM na wtryskarce hydraulicznej Allrounder 370 S o sile zamykania 700 kN produkującej metalową dźwignię pośrednią. Do precyzyjnej obróbki proszków metalu eksponat jest wyposażony w specjalny cylinder MIM. Zintegrowana w układzie sterowania maszyny funkcja „aXw Control ScrewPilot” zapewnia regulację położenia ślimaka dla stabilnego procesu napełniania. Zastosowanym surowcem jest Catamold motion 8620 firmy BASF, który został opracowany z myślą o wysokowydajnych komponentach w przemyśle motoryzacyjnym.

Poszukiwani: partnerzy PIM Arburg

Firma Arburg ma ponad 50-letnie doświadczenie we wtryskiwaniu proszków. Wtryskarki Allrounder z wyposażeniem PIM nadają się do wielu zastosowań i gałęzi przemysłu, są wykorzystywane m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, jubilerskim i zegarmistrzowskim. Know-how firmy Arburg sięga od przygotowania surowców i produkcji skomplikowanych mikroelementów, poprzez integrację podzespołów, aż do projektowania i wdrażania kompletnych systemów pod klucz. Ponadto firma Arburg posiada własne laboratorium PIM.

arb00145759-mim-produktion-050

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233