Arburg na formnext 2021

Arburg na formnext 2021

W dniach 16-19.11.2021 r firma ARBURG zaprezentuje na targach formnext we Frankfurcie produkcję implantów z PEEK dopuszczonego do zastooswań medycznych. Wśród najciekawszych prezentowanych elementów znajdą się spersonalizowane kije baseballowe Wilson oraz przetworzone w smartfonach addytywnie kleje firmy tesa. Zapraszamy na największe stanowisko D131 w hali 12.1.

freeformer w technologii medycznej

Na targach formnext po raz pierwszy w zaprojektowanej do zastosowań wysokotemperaturowych maszynie freeformer 300-3X zostanie przetworzony oryginalny granulat tworzywa sztucznego „Vestakeep i2 G” partnera biznesowego, firmę Evonik. Z granulatu tego zostaną wykonane zindywidualizowane implanty kości czaszki.
W innym zastosowaniu technologii medycznej, freeformer 200-3X wytwarza resorbowalne implanty z Resormer LP 706. Ten polimerowy kompozyt zawiera 30% dodatków ceramicznych. Taki element jest dzięki temu stabilniejszy i uwalnia wapń, który wspomaga proces tworzenia kości.

Spersonalizowane: kije baseballowe Wilson i chwytaki manipulatorów

Wyjątkowym elementem na targach są kije baseballowe firmy Wilson. Ten amerykański producent artykułów sportowych korzysta z technologii swobodnego formowania tworzyw sztucznych firmy ARBURG do uszlachetniania i indywidualizacji swoich produktów zgodnie z wymaganiami klientów.

freeformer 300-3X produkuje dwukomponentowy chwytak z miękkiej membrany TPU, która rozszerza się pod wpływem sprężonego powietrza.

Ponadto wraz z partnerem, firmą OTEC, zaprezentowany zostanie sposób, w jaki elementy APF w trakcie przetwarzania końcowego mogą zyskać taką samą jakość powierzchni co wypraski.

147332-freeformer-300-3x-formnext-2021-galerie

Krótki czas wprowadzenia na rynek

Firma tesa udowodniła, że freeformer może przetwarzać niekonwencjonalne materiały, jak np. granulaty z kleju. Na targach formnext będzie można zobaczyć smartfona z naklejoną osłoną szybki. APF może redukować ilość odpadów o 90% w stosunku do tradycyjnych metod klejenia.

Projektem "maska zakrywająca usta i nos", firma ARBURG ustanowiła punkt odniesienia w zakresie czasu wprowadzenia na rynek: Dzięki zastosowaniu urządzenia freeformer, okres od opracowania i optymalizacji pierwszych prototypów do seryjnej produkcji wtryskowej trwał zaledwie 41 dni.

Maszyna innovatiQ produkuje elementy z LSR

Obok czterech eksponatów powstałych we freeformerze na stoisku targowym po raz pierwszy będzie można zobaczyć system drukowania 3D, siostrzanej firmy ARBURG innovatiQ. Eksponat LiQ 320 wytwarza komponenty bezpośrednio z ciekłego silikonu (LSR) przy użyciu technologii Liquid Additive Manufacturing (LAM)


Czytaj więcej:
Targi 1260

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum