Arburg na targach Chinaplas 2017

Arburg na targach Chinaplas…
Na targach Chinaplas, które odbędą się w dniach 16–19 maja 2017 r. w Guangzhou (w Chinach), firma Arburg zaprezentuje podstawowe hydrauliczne i elektryczne wtryskarki Allrounder oraz maszynę freeformer. Ponadto na stoisku A41 w hali 5.1 zwiedzający będą mogli uzyskać informacje na temat koncepcji Przemysł 4.0.

25 lat obecności firmy Arburg w Chinach

- Od 25 lat angażujemy się na chińskim rynku i jesteśmy bardzo dumni ze wspierania naszych klientów w szerokim zakresie oraz z dalszego obopólnego rozwoju - powiedział Zhao Tong, dyrektor trzech oddziałów firmy Arburg w Chinach. - Na targach Chinaplas zaprezentujemy, na przykładzie naszych podstawowych modeli wtryskarek Allrounder i maszyny freeformer, interesujące zastosowania w zakresie techniki medycznej, przemysłu dóbr użytkowych oraz techniki lotniczej i kosmicznej.

Precyzyjna produkcja elementów do urządzeń medycznych

Podstawowy model wtryskarki elektrycznej Allrounder 370 E Golden Electric produkuje trójniki do infuzji. Do manipulacji wypraskami zastosowano liniowy manipulator Multilift Select. Kolejne zastosowanie przeznaczone do techniki medycznej będzie można obejrzeć w hali 12.1 na stoisku J41 firmy Hekuma. Hybrydowa wtryskarka Allrounder 520 H będzie produkowała tam 64 końcówki do pipet podczas cyklu trwającego tylko 4,8 s. Bardziej szczegółowe informacje na temat oferowanych przez firmę Arburg rozwiązań z zakresu techniki medycznej będzie można uzyskać podczas specjalistycznego wykładu wygłoszonego w ramach towarzyszącej targom konferencji Medical Plastics Conference.

Wysokiej jakości przetwórstwo ciekłych silikonów

Przydatność podstawowych wtryskarek hydraulicznych do przetwórstwa ciekłego silikonu (LSR) zostanie zademonstrowana na targach Chinaplas 2017 na przykładzie wtryskarki hydraulicznej Allrounder 420 C Golden Edition o sile zamykania 1000 kN produkującej elastyczne etui z LSR do telefonu iPhone 6. Firma Mehow przedstawi (w hali 4.2 na stoisku D01) realizowaną "pod klucz" linię produkcyjną z dwukomponentową wtryskarką hydrauliczną Allrounder 470 S, która będzie produkowała zamknięcia z twardego i miękkiego tworzywa (PC/LSR). Manipulacje wypraskami będzie wykonywał tam robot sześcioosiowy.

Produkcja addytywna i Przemysł 4.0

Maszyna freeformer produkuje bez użycia formy wtryskowej część zamienną z kwalifikowanego standardowego granulatu PC przeznaczoną do techniki lotniczej i kosmicznej, prezentując w ten sposób potencjał przemysłowej addytywnej produkcji elementów funkcjonalnych. Ponadto na stoisku targowym firmy Arburg zwiedzający mogą poprosić o zaprezentowanie sposobu zbierania online i archiwizowania istotnych danych procesowych za pomocą systemu komputera nadrzędnego, centralnego modułu w koncepcji Przemysł 4.0. Więcej informacji na ten temat pracownik firmy Arburg przekaże na towarzyszącej targom konferencji Przemysł 4.0.

Arburg


Czytaj więcej: Wtryskarki 485

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233