Arburg na targach Chinaplas 2018

Arburg na targach Chinaplas… W dniach od 24 do 27 kwietnia 2018 r., na targach Chinaplas w Szanghaju, firma ARBURG zaprezentuje innowacyjne technologie z zakresu koncepcji Przemysł 4.0, technologii wtrysku i produkcji addytywnej. Odwiedzający targi będą mogli zapoznać się z szeroką ofertą Arburg na stoisku L61 w hali 2.

Wir sind da.

- Na firmie ARBURG można polegać. Jako przedsiębiorstwo rodzinne obecne na rynkach światowych jesteśmy dostawcą wysokiej jakości maszyn 'Made in Germany' oraz usług z zakresu doradztwa i serwisu - podkreśla Zhao Tong, członek zarządu oddziałów Arburg w Chinach. - Na targach Chinaplas chcemy pokazać się ze strony wiodącego producenta maszyn i kompetentnego partnera technologicznego.

Prezentacja uwzględniać będzie koncepcję Przemysł 4.0 oraz produkcję addytywną, a także innowacyjną technologię konstrukcji lekkich dla potrzeb przemysłu motoryzacyjnego, przetwórstwo ciekłego silikonu (LSR) dla branży 3C (Communication, Computer, Consumer), możliwości zastosowania w technologii medycznej oraz zaawansowane rozwiązania dla branży opakowań. Od pojedynczych wyrobów do produkcji wielkoseryjnej - kompletny zakres możliwości.

Pozycja pioniera w zakresie transformacji cyfrowej

Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w łączeniu maszyn i urządzeń peryferyjnych w sieć przy wykorzystaniu technologii informatycznych firma Arburg zajmuje wiodącą pozycję w branży w zakresie transformacji cyfrowej. Podczas targów odwiedzający dowiedzą się, jakie rozwiązania firma Arburg proponuje w zakresie Smart Factory i państwowego planu rozwoju przemysłu „Made in China 2025” oraz w jaki sposób można połączyć moduły koncepcji Przemysł 4.0 w zależności od indywidualnych potrzeb.

Zaawansowane linie „pod klucz” dla przemysłu opakowaniowego

Firma Arburg oferuje szeroką gamę rozwiązań w zakresie automatyki – wszystko od jednego dostawcy. Jako przykład zaprezentowana zostanie na targach kompleksowa linia „pod klucz” dla przemysłu opakowaniowego. Hydrauliczna wtryskarka ALLROUNDER 920 S o sile zwierania 5000 kN i formie do wtrysku rodzinnego 1+2+2 produkuje w cyklu o czasie 32 s najpierw pięć elementów pojedynczych z PP. Elementy te są następnie przejmowane przez manipulator liniowy MULTILIFT V 40 i układane w oddzielnej stacji montażowej. Tam w sposób zautomatyzowany w takt wtrysku są one łączone w gotowe do użycia kosze składane.

Działalność we wszystkich branżach

Firma Arburg po raz pierwszy zaprezentuje w Chinach technologię fizycznego spieniania ProFoam. Oprócz czystej redukcji masy można dzięki tej technologii dodatkowo poprawić właściwości mechaniczne i jakość elementów. Eksponowaną maszyną będzie hybrydowa wtryskarka ALLROUNDER 570 H z jednostką wtryskującą o wielkości 800, która może wytwarzać jeden z interesujących elementów komory silnika samochodowego. Technologia medyczna to również ważny rynek z wysokim współczynnikiem wzrostu, jaki firma ARBURG notuje na nim. Fakt, iż elektryczna seria podstawowa znakomicie nadaje się do produkcji precyzyjnych elementów dla tej branży, zostanie pokazane na targach Chinaplas 2018 przy użyciu elektrycznej wtryskarki ALLROUNDER 370 E GOLDEN ELECTRIC. Dzięki 2-krotnej formie wtryskowej firmy Wellmei maszyna ta może wytwarzać trójniki do infuzji. Odbiór i odkładanie wyprasek z PC wykonuje manipulator liniowy MULTILIFT SELECT. Przydatność podstawowych wtryskarek hydraulicznych do przetwórstwa ciekłego silikonu (LSR) zostanie zademonstrowana na targach Chinaplas 2018 na przykładzie wtryskarki hydraulicznej ALLROUNDER 420 C GOLDEN EDITION o sile zwierania 1000 kN, produkującej elastyczne etui z LSR do telefonu iPhone 8.

Arburg Golden Electric 370

Na targach Chinaplas za pomocą ALLROUNDER 370 E GOLDEN ELECTRIC zaprezentowany zostanie proces wytwarzania trójników do infuzji

Źródło: Arburg

Czytaj więcej:
Targi 1189
Medycyna 151

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233