Arburg na targach Chinaplas 2022

Arburg na targach Chinaplas…

Podczas targów Chinaplas w Szanghaju (Chiny) w dniach od 25 do 28 kwietnia 2022 roku firma Arburg zaprezentuje przy użyciu sześciu eksponatów swoją bogatą ofertę produktów do przetwarzania tworzyw sztucznych. Na stoisku targowym G62 w hali 2.1 odwiedzający targi mogą zapoznać się m.in. z obróbką ciekłym silikonem, szybkimi zastosowaniami medycznymi oraz lekkimi konstrukcjami z zastosowaniem zespołu bezpośredniego przygotowania kompozytu włóknistego (FDC).

Elektryczna wtryskarka Allrounder 470 A

Na targach Chinaplas elektryczna wtryskarka Allrounder 470 A z układem sterującym Gestica wyprodukuje w 16-gniazdowej formie wtryskowej podzespół elektroniczny „Connector”. Masa każdej wypraski wynosi 0,59 grama, a 16 złączy jest produkowanych w cyklu trwającym około sześciu sekund. Zużycie energii przez maszynę jest bardzo niskie, co zwiększa opłacalność i wydajność.

arb00177409-470a-1000-400-clamp
Główną atrakcją targów Chinaplas 2022 jest elektryczny Allrounder 470 A z systemem sterowania Gestica.

Szybkie zastosowania medyczne

Firma Arburg zaprezentuje na targach Chinaplas dwa zastosowania medyczne. Pierwszy eksponat, hybrydowa wtryskarka Allrounder 470 H, wyprodukuje końcówki do pipet z PP w cyklu trwającym siedem sekund.
Drugim zastosowaniem w technologii medycznej jest wytwarzanie masek na usta i nos przy użyciu wysokiej klasy urządzenia do przetwórstwa ciekłego silikonu (LSR). Wtryskarka Allrounder 570 E Golden Eletric jest podstawową maszyną o najwyższej dokładności do specjalnych zastosowań technologii wtrysku LSR. Masa wypraski wynosi 42 g, czas cyklu 60 s.

Lekka konstrukcja: obróbka FDC

Największą maszyną firmy Arburg na targach Chinaplas jest hydrauliczna wtryskarka Allrounder 820 S, która została zoptymalizowana pod względem zespołu bezpośredniego przygotowania kompozytu włóknistego (FDC). Maszyna wyposażona jest w 70-milimetrowy specjalny ślimak do obróbki długich włókien szklanych. Jako niezbędne wyposażenie podstawowe dodany jest “aXw Control ScrewPilot”, który umożliwia powtarzalne wypełnianie formy poprzez regulację ciśnienia wtrysku i prędkości wtrysku. Produkowana jest płyta bazowa, której materiałem bazowym jest PP. Masa wypraski wynosi 700 gramów, czas cyklu trwa 80 sekund. Proces produkcji lekkich konstrukcji FDC charakteryzuje się wysoką dostępnością materiałów i nawet o 40 procent niższymi kosztami w porównaniu ze specjalnymi peletami długowłóknistymi.

arburgXworld i arburgGREENworld

Wszystkie eksponaty Allrounder i dwa urządzenia freeformer będą podłączone „na żywo” w celach demonstracyjnych do zarządzania systemowego z poziomu komputera nadrzędnego firmy Arburg (ALS) i do portalu dla klientów arburgXworld,będącego kolejnym centralnym punktem prezentacji targowej. Zaangażowanie firmy Arburg na targach Chinaplas dopełniają szczegółowe informacje na temat programu ochrony środowiska i recyklingu arburgGREENworld.

arb00177848-fakuma-13102021-78a8305
Dwa eksponaty Freeformer zademonstrują również potencjał produkcji addytywnej.
Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum