Arburg na targach Greenplast 2022: Zrównoważony rozwój w praktyce

Arburg na targach Greenplast…

Od 3 do 6 maja 2022 roku targi Greenplast po raz pierwszy odbędą się w Mediolanie. Targi poświęcone są zrównoważonemu rozwojowi, recyklingowi i efektywności energetycznej. Na stoisku targowym Arburg 62/61 w hali 14, urządzenie "pod klucz" produkuje kubki z biodegradowalnego polipropylenu (PP) z kodem QR-Cycle do recyklingu zastosowanych materiałów w zależności od ich rodzaju.

„Inteligentne" urządzenie „pod klucz": Cyfrowy paszport produktów do sortowania materiałów w zależności od ich rodzaju

Na targach Greenplast, „inteligentne" urządzenie „pod klucz" produkuje kubki z PP, na których po zakończeniu procesu wtrysku nadrukowywany jest kod QR. Umożliwia to po użyciu sortowanie materiałów według ich rodzaju. Sercem urządzenia „pod klucz" jest elektryczna wtryskarka Allrounder 470 A z manipulatorem MULTILIFT. Eksponat jest również wyposażony w inteligentne systemy wspomagania.

Podczas produkcji kubków firma Arburg - wyłączny partner w zakresie produkcji maszyn w ramach inicjatywy R-Cycle - demonstruje również, w jaki sposób z odpadów tworzyw sztucznych po fazie użytkowania można odzyskać wysokiej jakości recyklat i jak można zamknąć obieg surowców wtórnych. Centralnym elementem R-Cycle jest baza danych, w której zapisane są wszystkie informacje o stosowanych składnikach. Każdy produkt z tworzywa sztucznego uzyskuje w ten sposób cyfrowy paszport produktu.

arb00177193-today-r-cycle-becher-15072021-j0a9319

arburgXworld i zarządzanie systemowe z poziomu komputera nadrzędnego ARBURG ALS

Odwiedzający targi Greenplast będą mieli ponadto możliwość zapoznania się i przetestowania na żywo portalu dla klientów arburgXworld oraz zarządzania systemowego z poziomu komputera nadrzędnego Arburg ALS na dwóch stanowiskach. Oba systemy mają budowę modułową i dzięki posiadanym funkcjom przyczyniają się do zwiększenia wydajności produkcji.

Wykład uzupełnia ekspozycję targową

Targom towarzyszyć będzie konferencja, podczas której Bertram Stern, menedżer ds. zrównoważonego rozwoju w firmie Arburg, przedstawi w wykładzie cele i wartość dodaną oszczędzającego zasoby przetwarzania tworzyw sztucznych.

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum