Arburg na targach Interplas: komórka produkcyjna łącząca wiele innowacyjnych technologii

Arburg na targach Interplas:…

Głównym punktem stoiska (H4, hala H4) firmy ARBURG na targach Interplas, które odbędą się w dniach od 28 do 30 września 2021 roku w Birmingham, w Wielkiej Brytanii, będzie elektryczny Allrounder połączony z cyfrową siecią, wyposażony w układ sterujący GESTICA. "Inteligentne" urządzenie "pod klucz" w pełni automatycznie produkuje kubki z tworzywa sztucznego.


"Inteligentne" urządzenie "pod klucz"

"Inteligentne" urządzenie "pod klucz" produkuje na targach kubek z PP, na którym po procesie wtrysku nadrukowywany jest kod QR. Umożliwia to sortowanie według rodzaju po użyciu. Sercem urządzenia "pod klucz" jest elektryczna wtryskarka Allrounder 370 A o sile zwierania 600 kN, z 1-gniazdową formą wtryskową z układem gorących kanałów firmy Haidlmair oraz nowym manipulatorem pionowym Multilift V 20. Ponadto maszyna jest standardowo wyposażona w bramkę IIoT i jest podłączona do systemu Scada ARBURG Turnkey Control Module (ATCM), który gromadzi wszystkie istotne dane procesowe i jakościowe w odniesieniu do poszczególnych części.
arburg-176306-turnkey-370a-overview
Nowe standardy w cyfryzacji, automatyzacji i gospodarce o obiegu zamkniętym: inteligentny system "pod klucz" na bazie elektrycznego Allroundera 370 A.

Paszport produktów cyfrowych dla sortowania według rodzaju

Podczas produkcji kubków firma ARBURG - wyłączny partner w zakresie produkcji maszyn w ramach inicjatywy R-Cycle - demonstruje również, w jaki sposób z odpadów tworzyw sztucznych po fazie użytkowania można odzyskać wysokiej jakości recyklat i jak można zamknąć obieg surowców wtórnych. Centralnym elementem R-Cycle jest baza danych, w której zapisane są wszystkie informacje o stosowanych składnikach. Każdy produkt z tworzywa sztucznego uzyskuje w ten sposób cyfrowy paszport produktu.

Inteligentne funkcje wspomagające Eksponat jest wyposażony w inteligentne systemy wspomagające. Na przykład, "aXw Control FillAssist" umożliwia symulację napełniania bezpośrednio na ekranie układ sterującego GESTICA. Narzędzie wykorzystuje wstępnie utworzony model symulacyjny i geometrię elementu, aby usprawnić przezbrajanie i konfigurację. Trzy pozostałe systemy sterujące "aXw Control ScrewPilot", "aXw Control PressurePilot" i "aXw Control ReferencePilot" zapewniają adaptacyjnie sterowany wtrysk.

arburg-176977-gestica-axw-control-fillassist
Wtryskarki Smart Allrounder dzięki funkcji "aXw Control FillAssist", "uczą się" detali, które powinny produkować 

arburgXworld: Aktualności dotyczące portalu dla klientów i cyfryzacji

Na dwóch terminalach odwiedzający dowiedzą się, jak można przekształcić produkcję w formę cyfrową za pomocą portalu dla klientów "arburgXworld" i zarządzaniu systemowemu z poziomu komputera nadrzędnego firmy ARBURG ALS. Po podłączeniu do ALS można rejestrować i analizować dane produkcyjne w czasie rzeczywistym oraz znacznie zwiększyć efektywność produkcji i przejrzystość. Dzięki bezpłatnej wersji podstawowej oraz licznym aplikacjom i stopniom rozbudowy, „arburgXworld“ oferuje już klientom obszerne wsparcie cyfrowe oraz dostęp do wielu informacji i specjalistycznej wiedzy firmy ARBURG.
arburg-169272-arburgxworld-tablet
Dostępny na całym świecie portal klienta arburgXworld jest stale rozbudowywany o nowe aplikacje i funkcje.

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum