Arburg na targach K 2007

Arburg na targach K 2007 Dziewięć wtryskarek i mnóstwo urządzeń towarzyszących pokaże na zbliżających się targach K 2007 w niemieckim Düsseldorfie firma Arburg. W palecie prezentowanych produktów nie zabraknie oczywiście nowości. Najważniejsza z nich, to wtryskarka o sile zamykania 500 ton wyposażona w nową jednostkę wtryskową o masie wtrysku dla polistyrenu dochodzącej do 2583 g.

Niemiecki koncern Arburg, mający swój odział również w Polsce, to jeden ze światowych liderów w zakresie produkcji wtryskarek i ich oprzyrządowania. W Düsseldorfie podczas targów K zaplanowanych na 24 - 31 października zajmie stoisko nr 13 w hali 13.

Ekspozycja urządzeń firmy Arburg powinna się skupiać na prezentacji maszyn Allrounder z dobrze znanej już serii Golden Edition oraz pokazaniu działania wtryskarek elektrycznych serii Alldrive m.in. w wersji dwukomponentowej przeznaczonych do wtrysku tworzywa termoplastycznego i ciekłego silikonu.

Odnośnie Golden Edition pokazane zostanie funkcjonowanie maszyny z pionowym układem zamykania. Będzie miała ona zadanie wykonania obtrysku części umieszczanych w gniazdach formy. Specyfika jej pracy umożliwi swobodny dostęp do form wtryskowych.

Goście odwiedzający stoisko Arburga zobaczą też wtryskarkę Allrounder 720 S pracującą przy produkcji precyzyjnych części na formie 32-krotnej. Jest to urządzenie o sile zamykania 3000 kN i odległości kolumn prowadzących 720 x 720 mm. Dysponuje jednostką wtryskową wielkości 1300 o maksymalnej masie wtrysku do 826 g dla PS polistyrenu. Jak wszystkie maszyny z serii Golden Edition jest wzbogacona o układ sterowania SELOGICA direct i zespoły plastyfikujące o wysokiej odporności na ścieranie.


Ciekawym doświadczeniem powinna być tez możliwość zobaczenia działania wtryskarki typu Alldrive. Jest to urządzenie o napędzie elektrycznym typu Allrounder 520 A, o sile zamykania 1600 kN.

Posiada osie główne o napędzie elektrycznym oraz modułową strukturę napędów. Elektryczne napędy osi głównych umożliwiają otwieranie i zamykanie narzędzia, a także wtrysk oraz dozowanie. Co szczególnie istotne mogą być uzupełniane elektrycznymi lub hydraulicznymi napędami ruchów pomocniczych. Są to ruchy wypychacza, rdzeni oraz dyszy wtryskowej odbywające się odpowiednio do wymagań procesu produkcji. Napędy funkcjonujące w oparciu o tego typu układ, zapewniają możliwie jak najlepsze wykorzystanie walorów obydwu systemów.

Warto też wspomnieć, że tam, gdzie jest to szczególnie niezbędne, maszyna dysponuje bardzo dużą siłą napędu hydraulicznego. Ponadto w momencie, gdy wymagają tego warunki produkcji gwarantuje dokładność i energooszczędność napędów elektrycznych.

Na stoisku Arburga będzie się można również zapoznać z innowacyjnym systemem produkcji elementów trzykomponentowych na wtryskarce z modułowym manipulatorem Multilift.

Czytaj więcej:
Targi 1280

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum