Arburg na targach Plast 2023

Arburg na targach Plast 2023

Firma Arburg odpowiada na zapotrzebowanie nabywców dotyczące oszczędności energii i zwiększonej potrzeby zrównoważonego rozwoju we Włoszech poprzez swoją obecność na targach Plast 2023 w Mediolanie. W dniach od 5 do 8 września firma Arburg zaprezentuje na stoisku targowym C/D 61/62 w hali 22 całą ofertę swoich technologii, a także interesującą współpracę z firmą Sverital w zakresie przetwórstwa silikonów.

Produkcja elementów silikonowych ze stałego silikonu
Na targach Plast w Mediolanie jubileuszowa wtryskarka Allrounder 470 H będzie miała specjalną konfigurację i po raz pierwszy będzie produkować elementy ze stałego silikonu. Jako urządzenie peryferyjne zastosowany zostanie podajnik Ach Turnmix, usuwanie wyprasek będzie się odbywało za pomocą Ach Eot. Odkładanie na transporter taśmowy realizowane będzie przy zastosowaniu Multilift Select 8.

Allrounder 570 A wytwarza zamknięcia typu flip-top
Typowe zastosowanie w opakowaniach zaprezentowane z elektryczną wtryskarką Allrounder 570 A: zamknięcia typu flip-top stosowane do butelek w przemyśle kosmetycznym. Jest ono wykonane z PP firmy Exxon Mobil. Układ sterujący Gestica posiada różne funkcje wspomagające, takie jak „aXw Control CycleAssist” lub „aXw Control PressurePilot”. Procesem można wygodnie zarządzać za pomocą złączy UA OPC do gorących kanałów i układu chłodzenia.

Kubki IML w technologii wtrysku z dotłaczaniem
Włoska premiera świętuje energooszczędną i zrównoważoną alternatywę dla termoformowania: elektryczna wtryskarka Allrounder 720 A Ultimate wytwarza z nową jednostką wtryskową w rozmiarze 1300 przyjazne dla środowiska, cienkościenne kubki IML w technologii wtrysku z dotłaczaniem. Zaprezentowana zostanie produkcja z wykorzystaniem technologii wtrysku z dotłaczaniem i materiału monomerowego PP. W celu nadzorowania procesu forma wtryskowa jest wyposażona w cztery czujniki drogi doprasowania. W gnieździe produkcyjnym zintegrowany jest robot z bocznym wejściem naszego partnera, firmy Brink, który wkłada etykiety, wyjmuje gotowe kubki i układa je na transporterze taśmowym.

Allrounder More produkuje elementy dwuskładnikowe
Kolejną atrakcją na stoisku targowym jest dwukomponentowa wtryskarka Allrounder More 1600 z dwoma elektrycznymi jednostkami wtryskowymi. Obsługa wykonywana jest przez robota sześcioosiowego firmy Yaskawa. W czasie cyklu trwającego około dziesięciu sekund, eksponat wytwarza cztery gotowe do użycia złącza Luer. Masa części z PP wynosi 0,2 grama, a masa miękkich komponentów z TPE zaledwie 0,05 grama. Pokrycie zamknięć i rozkręcanie gwintów odbywa się bezpośrednio w formie wtryskowej. Innowacyjne i zaawansowane technologicznie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić drugie narzędzie i dodatkową linię montażową. Dzięki temu koszty produkcji są znacznie niższe.

Allrounder 470 A na stoisku partnerskim firmy Sverital
Podczas gdy stały silikon będzie przetwarzany na stoisku targowym firmy Arburg, technologia wtrysku ciekłego silikonu (LSR) przy użyciu elektrycznej wtryskarki Allrounder 470 A i specjalnego układu pomp będzie prezentowana przez partnera, firmę Sverital.

arb00187115-arburg100jahre-16-02-23-423-1


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233