Arburg na targach Plastimagen 2017

Arburg na targach Plastimagen…
Podczas targów Plastimagen 2017 w Mexico City, trwających od 7 do 10 listopada 2017 r., firma ARBURG zaprezentuje na stoisku 720 aktualną technologię tworzyw sztucznych z górnej półki. Główna uwaga poświęcona zostanie branży opakowań i automatyzacji.

Ekonomiczne przejście do elektrycznej produkcji wyprasek

- Rynek meksykański będzie szczególnie interesować ALLROUNDER GOLDEN ELECTRIC do ekonomicznego przejścia do elektrycznej produkcji wyprasek - podkreśla Guillermo Fasterling, szef meksykańskiego oddziału firmy Arburg. To, że te maszyny są odpowiednie również do precyzyjnej produkcji w branży opakowań, udowodni wtryskarka ALLROUNDER 570 E GOLDEN ELECTRIC, w której wykonane zostaną zapięcia do czapek sportowych. Dzięki formie z układem gorących kanałów firmy Artis Mariz w każdym cyklu trwającym 12 sekund wyprodukowanych zostanie 12 zapięć o masie 3,5 g każde.

Szybkobieżne zastosowanie w branży opakowań: kubek na makaron

Szybka i precyzyjna produkcja seryjna na potrzeby przemysłu opakowań zaprezentowana zostanie na przykładzie kubków na makaron wykonywanych z polipropylenu. Do produkcji wykorzystany zostanie hybrydowy ALLROUNDER 630 H w wersji Packaging o sile zwierania 2300 kN i czterokrotnej formie wtryskowej firmy Otto Hofstetter. Czas cyklu dla czterech kubków wynosi 4 s.

Automatyzacja: Arburg Buggy

Za pomocą kluczowego urządzenia wokół poziomej maszyny ALLROUNDER 375 V pracownicy firmy Arburg zaprezentują zautomatyzowaną technologię wtrysku do produkcji zabawkowych samochodów typu Buggy. W tym celu ALLROUNDER za pomocą formy do wtrysku rodzinnego 1+1+2 wyprodukuje z polipropylenu pojedyncze części w czasie cyklu wynoszącym 25 s. Robot sześcioosiowy przejmuje obsługę i montaż aż do momentu wyprodukowania samochodu typu Buggy gotowego do użytku.

Źródło: Arburg


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233