Arburg na targach Plastpol 2019

Arburg na targach Plastpol…

Na targach Plastpol 2019 w Kielcach (Polska), stoisko E30 w hali E, firma Arburg zaprezentuje od 28 do 31 maja 2019 r. cyfrowe produkty swojej marki przeznaczone do efektywnej technologii wtrysku, a także gotowe gniazda produkcyjne i rozwiązania automatyzacyjne. Podczas tegorocznej edycji targów Arburg skupi się "Drodze do digitalizacji", rozwiązaniach "pod klucz" i automatyzacji procesów.

Kompetentny partner w Polsce

- Targi Plastpol to centralne spotkanie przedstawicieli branży przetwórstwa tworzyw sztucznych z Europy Środkowej i Wschodniej, na którym jesteśmy obecni od wielu lat - wyjaśnia dr Sławomir Śniady, członek zarządu Arburg Polska Sp. z o.o. - Jako pionier w kwestiach cyfryzacji i jako kompetentny partner w zakresie gotowych gniazd produkcyjnych wspólnie z klientami wyznaczamy drogę do cyfrowej obróbki tworzyw sztucznych w przyszłości, a w Kielcach zaprezentujemy praktyczne rozwiązania i urządzenia.

Centralny moduł 4.0: zarządzanie systemowe z poziomu komputera nadrzędnego ALS

Jako centralny moduł koncepcji Przemysł 4.0 zarządzanie systemowe z poziomu komputera nadrzędnego (ALS) umożliwia elektroniczną wymianę danych między urządzeniami i zakładami produkcyjnymi (integracja pozioma), a także za pomocą systemu PPS/ERP (integracja pionowa). Oba eksponaty prezentowane na targach Plastpol będą połączone z systemem ALS. Na monitorze eksperci z firmy Arburg pokażą, w jaki sposób można dzięki takiemu rozwiązaniu rejestrować i zapisywać wszystkie istotne dane produkcyjne i jakościowe, i jak w każdym momencie korzystać z możliwości śledzenia historii zleceń, partii i pojedynczych elementów.

Gotowe gniazdo produkcyjne: liny napinające "na żądanie"

W ramach praktycznego przykładu realizacji koncepcji Przemysł 4.0 za pomocą gotowego gniazda produkcyjnego, którego sercem będzie pionowa wtryskarka Allrounder 375 V, zaprezentowane zostaną możliwości uwzględnienia online specjalnych wymagań klientów w zakresie wykonywanych procesów wtrysku. Na targach będzie można samodzielnie zdecydować o parametrach lin napinających, takich jak długość, kolor czy końcówka, i wprowadzić wybrany wariant bezpośrednio na terminalu. Za pomocą protokołu komunikacyjnego OPC UA zlecenie będzie przesyłane do centralnego układu sterującego Selogica. Gotowe gniazdo produkcyjne produkuje linę napinającą „na żądanie” w elastyczny sposób od wtrysku do wtrysku - dzięki inteligentnemu kształtowi produktu i formy wtryskowej oraz modułom Industrie 4.0 - całkowicie bez przezbrajania. W praktyce przemysłowej takie zastosowanie jest przeznaczone do konfekcjonowania kabli na potrzeby branży samochodowej.

Golden Electric: zautomatyzowana produkcja opasek kablowych

Wtryskarka Allrounder 570 E Golden Electric o sile zwierania 2000 kN produkuje za pomocą ośmiogniazdowej formy wtryskowej opaski kablowe z PP w czasie cyklu ok. 20 s. Wtryskarka jest kompaktowa i współpracuje z manipulatorem liniowym Multilift Select. Manipulator ten jest zintegrowany z układem sterowania Selogica, a jego rolą jest wyjmowanie wyprasek z formy i odkładanie ich na transporterze taśmowym.

arburg-166031-allrounder-375-v-spannseile
Allrounder 375 V

Źródło: Arburg

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233