Arburg na targach formnext 2017

Arburg na targach formnext…
Na rozpoczynających się dzisiaj targach branżowych formnext firma Arburg zaprezentuje nową koncepcję - przy interaktywnych stacjach zwiedzający będą mogli samodzielnie przetestować niezwykłe elementy konstrukcyjne. Dodatkowo urządzenie freeformer zaprezentuje na żywo wytwarzanie standardowego PP.

Nowa koncepcja: Samodzielne testowanie elementów konstrukcyjnych urządzenia freeformer

- Pragniemy zaprezentować się na światowych targach we Frankfurcie jako praktycy, tj. że technologia swobodnego formowania tworzyw sztucznych (AKF) firmy Arburg nadaje się nie tylko do prototypów, lecz również, a przede wszystkim do przemysłowej produkcji addytywnej - wyjaśnia Eberhard Lutz, dyrektor ds. sprzedaży maszyn freeformer w firmie Arburg. - Dlatego też na naszym stoisku oprócz dwóch urządzeń freeformer ustawiliśmy cztery interaktywne stacje, na których odwiedzający będą mogli wziąć do rąk niezwykłe elementy konstrukcyjne i przekonać się na własne oczy o ich właściwościach funkcjonalnych i jakości.

Urządzenie freeformer przetwarza obecnie również częściowo skrystalizowany PP

Wraz z selekcją standardowego PP firma Arburg rozszerzyła spektrum materiałów o popularne tworzywo. Na targach urządzenie freeformer będzie wytwarzać funkcjonalne zaciski kablowe z PP (Braskem PP CP 393) oraz nowego materiału nośnego armat 12, który później rozpuszcza się w wodzie. Te filigranowe, a jednocześnie wytrzymałe konstrukcje posiadają typowy dla wyprasek efekt kliknięcia

Otwarty system

Otwarty system uniezależnia użytkownika: klienci posiadający urządzenie freeformer mogą selekcjonować swój własny oryginalny materiał i zoptymalizować dowolnie programowalne parametry procesu. Dane technologiczne można zapisywać i analizować, jak również szybko optymalizować wzornictwo, aby szybko i ekonomicznie produkować prototypy i elementy funkcjonalne za pomocą urządzenia freeformer.

Źródło: Arburg


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233