Arburg opłakuje stratę starszego wspólnika Eugena Hehla

Arburg opłakuje stratę starszego…

Dnia 12 grudnia 2023 roku w wieku 94 lat zmarł ceniony senior szef firmy Arburg, Eugen Hehl. W Eugenie Hehlu, firma Arburg, region i światowy przemysł straciły praktyczną i zorientowaną na sukces osobę, przedsiębiorcę, wizjonera i pioniera w dziedzinie przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Kształtował firmę Arburg przez około siedem dekad

Oprócz przedsiębiorczej wizji, wykształcony mistrz mechanik wyróżniał się przede wszystkim wkładem w rozwój światowej infrastruktury sprzedaży i budowy firmy Arburg, a także dużym zaangażowaniem społecznym. Jako członek zarządu i współwłaścicel, Eugen Hehl odegrał kluczową rolę w globalnym sukcesie przedsiębiorstwa rodzinnego w podwójnym sensie jako "główny budowniczy firmy". Wykształcony technicznie, z instynktem przede wszystkim w zakresie sprzedaży, odegrał decydującą rolę w kształtowaniu rodzinnego przedsiębiorstwa przez ponad siedem dekad, we współpracy ze swoim bratem Karlem, który zmarł w 2010 roku.

Współwłaścicele, w szczególności jego dwoje dzieci Juliane i Michael Hehl, którzy wraz ze swoją kuzynką Renate Keinath zarządzają obecnie firmą w trzecim pokoleniu, członkowie zarządu i wszyscy pracownicy uczczą jego pamięć.

arb00197335-eh-portrait-kompetenzpreis-2015-00665-1


Utworzenie struktur sprzedaży na całym świecie

Eugen Hehl realizował wizje przez całe życie. W 1951 roku rozpoczął tworzenie własnych struktur sprzedaży, a w 1957 a w 1959 roku firma Arburg wzięła udział w pierwszych międzynarodowych targach w Amsterdamie w Holandii. Już w 1962 roku udał się on do Japonii i USA, aby jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż maszyn. Z zamiłowaniem do szczegółów i determinacją, ambitny myśliwy, sportowiec i miłośnik herbaty, od samego początku realizował również prace budowlane w głównym zakładzie i kolejno zakładanych oddziałach firmy Arburg na całym świecie. Wiele z nich przypomina siedzibę główną pod względem wyglądu zewnętrznego i wyposażenia technicznego ze względu na modułową metodę budowy stosowaną przez Eugena Hehla, dzięki czemu są one wyraźnie rozpoznawalne. Eugen Hehl już wtedy realizował ideę zrównoważonego rozwoju, np. w zakresie budownictwa i zasilania energią, kiedy nie była ona jeszcze tak określana.

Duże zaangażowanie społeczne

W firmie Arburg, w swoim rodzinnym mieście Lossburg i daleko poza regionem, Eugen Hehl był wysoko ceniony zarówno osobiście, jak i pod względem zawodowym. Wraz ze swoim bratem Karlem, Eugen Hehl był również znany ze swojego wielkiego zaangażowania społecznego. Obaj zlecili budowę Fundacji Braci Hehl w Lossburgu, która oficjalnie rozpoczęła swoją działalność w 1999 roku. Dom spokojnej starości prowadzony przez Diakonię jest otwarty dla osób starszych w zakresie wspomaganego mieszkania, opieki krótkoterminowej i opieki nad osobami starszymi. Eugen Hehl był również aktywny w kościele, w tym w chórze kościelnym parafii Lossburg.

Liczne nagrody

Republika Federalna Niemiec uhonorowała Eugena Hehla w 2000 roku Federalnym Krzyżem Zasługi za jego wybitne działo życia. Ponadto przyznano również Medal Biznesu Badenii-Wirtembergii w 1990 roku oraz Nagrodę Kompetencji Badenii-Wirtembergii za innowacyjność i jakość w 2015 roku. Kolejne nagrody to honorowe obywatelstwo gminy Lossburg w listopadzie 1997 roku oraz Złoty Certyfikat Mistrza Rzemiosła w 2005 roku. Amerykańskie Society of Plastics Engineers (SPE) (Stowarzyszenie Inżynierów Tworzyw Sztucznych) przyznało Eugenowi i Karlowi Hehl nagrodę Business Management Award za ich wspólne dzieło życia w 2007 roku. W 2015 roku Eugen Hehl został wprowadzony do „Plastics Hall of Fame" za swoje życiowe dzieło. W 2020 roku starszy szef otrzymał Medal Honorowy Richarda Viewega, najwyższe odznaczenie Stowarzyszenia Inżynierów Niemieckich (VDI).


Czytaj więcej:

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233