Asaclean i CleanPlus - nowoczesne systemy czyszczenia maszyn

Asaclean i CleanPlus - nowoczesne… O zaletach granulatów czyszczących Asaclean oraz CleanPlus pisze Krzysztof Jurga z firmy Velox.

Problemy z przypaleniami i czarnymi spiekami na detalach, duża ilość odpadów, długie i uciążliwe przechodzenie z jednego granulatu na kolejny, przedłużająca się zmiana koloru podczas procesu wtrysku lub wytłaczania - to tylko nieliczne przykłady problemów, z jakimi muszą sobie poradzić przetwórcy tworzyw sztucznych. Wychodząc im naprzeciw, firma Velox oferuje przetwórcom granulaty czyszczące do wtryskarek i wytłaczarek - Asaclean oraz CleanPlus.

Asaclean jest granulatem czyszczącym o znakomitej efektywności przy niskim dozowaniu, służącym do skutecznego czyszczenia cylindrów i ślimaków wtryskarek i wytłaczarek. Środkiem Asaclean można czyścić systemy gorącokanałowe, stosując go np. przy weekendowym lub świątecznym przestoju zakładu.

asaclean - granulat czyszczący

Asaclean gwarantuje:

  • bezproblemową i szybką zmianę surowca i koloru pozwalającą na oszczędność czasu i energii, jak również skrócenie postoju maszyny,
  • redukcję odpadów i zminimalizowanie strat drogich surowców,
  • czyszczenie bez demontażu głowicy maszyny.
Asaclean stosuje się w temperaturze przerobu ostatnio przetwarzanego tworzywa, bez konieczności suszenia, mieszania i zmiany temperatury maszyny. Podczas czyszczenia produkt nie działa ściernie, nie jest toksyczny i jest bezzapachowy. Może być stosowany do czyszczenia większości tworzyw termoplastycznych, działając w zakresie temperatur od 160 do 420oC.

asaclean velox


Firma Velox rozwinęła i udoskonaliła także kolejny produkt czyszczący - CleanPlus - będący znakomitym środkiem przy czyszczeniu poliolefin, polipropylenów i PVC, jak również termoplastycznych elastomerów TPU i TPE. Wszystkie rodzaje CleanPlus zawierają optymalne, odpowiednio dobrane wypełniacze i dodatki oraz specjalnie wybrane antyoksydanty, których kombinacja pozwala na efektywne czyszczenie podczas zmiany kolorów, zatrzymania produkcji oraz przerw postojowych.

Główne cechy CleanPlus:

  • skuteczna i szybka zmiana koloru,
  • zastosowanie w wytłaczarkach (cast, rozdmuch, kable, rury, etc.) i wtryskarkach,
  • w przypadku rozdmuchu folii gwarantuje ciągłość pracy (bez potrzeby zrywania balona),
  • łatwe dozowanie - bez konieczności mieszania,
  • nieszkodliwy dla ludzi i maszyn, antykorozyjny,
  • oszczędza czas i zapobiega wtrąceniom na detalach,
  • praca w przedziale temperatur od 140 do 240oC.
Firma Velox jest dystrybutorem szerokiej gamy specjalistycznych tworzyw termoplastycznych (PET-G, TPU, PC, ABS, PC/ABS, LCP, TPE, COC etc.) do zastosowań w przemyśle medycznym, kosmetycznym, samochodowym, budowlanym i opakowaniowym, oraz szeroko znanych i rozpowszechnionych środków czyszczących do układów plastyfikujących.

velox

brak
 

IMCD Polska - Twój dostawca surowców, komponentów, modyfikatorów, uszlachetniaczy

Polska