Aseptyczne linie PET na potrzeby napojów mlecznych

Kompleksowe aseptyczne rozwiązanie PET na potrzeby różnych napojów mlecznych

Firma Yotvata przyjęła z zadowoleniem zwiększony popyt na szeroką gamę produktów mleczarskich. Ze względu na chęć wprowadzenia na rynek nowego, 2-litrowego formatu butelki, izraelski producent podjął decyzję o zakupie drugiej kompletnej aseptycznej linii PET od firmy Sidel. Zespół podjął tę decyzję ze względu na przekonanie, że technologia firmy Sidel doskonale spełni ich potrzeby i pozwoli im produkować mleko UHT i mleko o przedłużonym okresie przydatności do spożycia w butelkach PET. 

- Pierwsza linia do wytwarzania produktów w butelkach PET, obejmująca rozwiązanie Sidel Aseptic Combi Predis, zakupiona przez naszą firmę w 2014 roku, zaprezentowała nam tę technologię z najlepszej możliwej strony. Nowa linia pakująca pozwoli nam zwiększyć możliwości produkcji istniejących produktów przy jednoczesnym zmniejszeniu naszego wpływu na środowisko naturalne, głównie dzięki zmianie materiału opakowań z HDPE na PET oraz umożliwi zmniejszenie masy butelek, dzięki zastosowaniu zintegrowanego systemu odkażania preform na sucho firmy Sidel - wyjaśnił Achiraz Horesh, dyrektor operacyjny firmy Yotvata. 

Nowa linia produkcyjna wytwarza obecnie produkty w butelkach o pojemności 1 litra, a także w nowo zaprojektowanej butelce PET na mleko o pojemności 2 litrów. Elastyczność zastosowanego rozwiązania sprawia, że jest to idealna odpowiedź na zapotrzebowanie produkcyjne firmy Yotvata w zakresie smakowych napojów mlecznych, mleka o przedłużonym okresie przydatności do spożycia i mleka UHT.

Niedawno zainstalowana kompletna aseptyczna linia PET, obejmuje urządzenie Aseptic Combi Predis firmy Sidel połączone z rozwiązaniem Capdis, które łączy w sobie funkcje sterylizacji preform i zakrętek, rozdmuchiwania i zamykania butelek, dzięki którym możliwe jest uzyskanie gotowych, zakręconych butelek PET, napełnianych z zachowaniem pełnej sterylności. Rozwiązanie Aseptic Combi Predis firmy Sidel oferuje optymalną efektywność kosztową i zmniejsza wpływ producenta na środowisko naturalne, ponieważ nie zużywa wody i wykorzystuje zaledwie kilka środków chemicznych, a dodatkowo pozwala na nieograniczone zmniejszanie masy butelek PET. To sprawdzone rozwiązanie przyczyniło się już do zaoszczędzenia siedmiu miliardów litrów wody i 57 000 ton PET przy wytworzeniu 46 miliardów butelek. Ta rewolucyjna technologia opiera się na aktywowaniu efektu odkażającego pary nadtlenku wodoru, przy pomocy pieca rozdmuchiwarki, bez konieczności dodatkowego podgrzewania preform. Ta sama technologia jest wykorzystywana do sterylizacji nakrętek, zapewniając 100% suche aseptyczne rozwiązanie w zakresie pakowania PET.

Wydajna kompletna linia PET od jednego partnera 

Zainstalowana linia obejmuje również rozwiązanie RollQuattro firmy Sidel, sprawdzoną i wszechstronną etykieciarkę charakteryzującą się wysoką prędkością aplikacji etykiet z rolek, która umożliwia obsługę lekkich pojemników oraz niezwykle cienkich etykiet, a także urządzenia przenośnikowe i pakujące. Aby w pełni wykorzystać swoją kompletną aseptyczną linię PET umożliwiającą produkcję z prędkością 13 500 butelek na godzinę, firma Yotvata zdecydowała się na skorzystanie z cenionej wiedzy specjalistycznej firmy Sidel w zakresie transportu, pakowania i paletyzowania. Nowa instalacja w izraelskim zakładzie obejmuje rozwiązanie EvoFilm - system pakowania palet w folię termokurczliwą, który jest w stanie zapewnić najlepszy stosunek jakości do ceny i osiągów na rynku.  Ponadto izraelski producent zdecydował się także na rozwiązanie PalKombi, automatyczny paletyzator do pakowania skrzynek, kartonów, tac i pakietów pakowanych w folię termokurczliwą, zaprojektowany dla linii o średniej i dużej prędkości, charakteryzujący się prostotą sterowania i dostępu. Taka konfiguracja linii pakującej pozwala na uzyskanie lepszych osiągów przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia zasobów, co doskonale odpowiada potrzebom firmy Yotvata.  

- Firma Yotvata wykorzystała pełen asortyment naszych kompetencji, od projektowania opakowań i wzornictwa przemysłowego, przez naszą czołową pozycję w technologiach aseptycznych, aż po nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie kompleksowych linii produkcyjnych. Rozwiązanie Aseptic Combi Predis firmy Sidel zapewnia najwyższy poziom higieny, wysoką prostotę obsługi i elastyczność wymaganą do zaspokojenia potrzeb klienta, w szczególności biorąc pod uwagę różne produkty, które będą obsługiwane w ramach linii - tak Andrea Tondelli, kierownik sprzedaży firmy Sidel w Europie Południowej, podsumowuje wsparcie firmy zaoferowane izraelskiemu producentowi.

yotvata
brak
 

Maszyny pakujące

Switzerland