Astor i ProCobot zacieśniają współpracę w zakresie robotyki

- Ważnym elementem rozwoju sprzedaży na polskim rynku jest współpraca z firmą ProCobot, która jest silnym partnerem w dziedzinie zarówno marketingu, sprzedaży, jak i integracji robotów mobilnych MiR. Jestem przekonany, że dzięki trójstronnej współpracy z firmami ProCobot i MiR będziemy w stanie dużo dynamiczniej budować rynek, lepiej go obsługiwać i dostarczać klientom wysoką jakość usług - zapewnia  Jarosław Gracel.

Mobile Industrial Robots (MiR), duńska firma technologiczna, rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Firma stworzyła globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach.

- Dostarczanie eksperckiej wiedzy i technicznego know-how dla klientów korzystających z naszych rozwiązań to priorytet MiR. Stale motywujemy kontrahentów na lokalnych rynkach do zacieśniania i rozwijania współpracy, dlatego cieszymy się z sojuszu firm Astor i ProCobot. Połączenie szerokiej wiedzy firmy ProCobot w zakresie zastosowań robotów współpracujących z 35-letnim doświadczeniem firmy Astor w zakresie rozwiązań dla produkcji i przemysłu, oznacza umocnienie już i tak silnej pozycji MiR na polskim rynku - mówi Jesper Sonne Thimsen, dyrektor sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Mobile Industrial Robots.

- Obydwie firmy włożyły wiele pracy w to, żeby roboty MiR stały się wyborem nr 1 wśród klientów zainteresowanych robotami AMR w Polsce. Tym bardziej czujemy satysfakcję, że klientom korzystającym z rozwiązań MiR zapewnimy bardziej wydajny transfer wiedzy i jeszcze wyższy poziom wsparcia - podsumowuje Thimsen.

Astor i ProCobot działają także aktywnie, od 2021 roku, w Związku Pracodawców Forum Automatyki i Robotyki Polskiej (FAiRP). Związek zajmuje się promowaniem procesów automatyzacji i robotyzacji w kraju i za granicą. Zrzesza największych polskie przedsiębiorstwa związane z rynkiem automatyki i robotyki - integratorów, dostawców rozwiązań i usług oraz producentów maszyn. Celem działań organizacji, której współzałożycielem jest Stefan Życzkowski (szef rady strategicznej Astor), jest propagowanie i wspieranie rozwoju nowoczesnych metod produkcyjnych wśród polskich przedsiębiorstw, a także integracja i wspieranie polskich firm wdrażających te rozwiązania. To przeciwwaga dla skonsolidowanych zachodnich firm z branży.

robot-mir500
Robot MiR 500

Reportaże

Forum