Automatyczne gniazdo produkcyjne Arburga na targach w Hanowerze

Automatyczne gniazdo produkcyjne Arburga na targach w Hanowerze
W czasie Targów Hanowerskich 2016 firma Arburg zaprezentuje połączoną w sieć informatyczną i w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną wytwarzającą zindywidualizowane nożyczki biurowe. Linia składa się z wtryskarki Allrounder i maszyny freeformer, połączonych ze sobą za pomocą robota siedmioosiowego.

Podstawowym wyzwaniem jest w tym przypadku zachowanie ekonomiczności i dostępności również w przypadku bardzo niskich serii (np. dotyczących jednej sztuki produktu). Połączenie technologii wtrysku, produkcji addytywnej i koncepcji Przemysłu 4.0 umożliwia indywidualizację wielkoseryjnego produktu w postaci nożyczek biurowych w elastycznym, cyberfizycznym systemie produkcyjnym.

Odwiedzający targi będą mieli okazję zaprojektować swój własny produkt. Wystarczy stworzyć na tablecie indywidualny napis i wybrać jeden z czterech typów nożyczek, na których ma on zostać wykonany. Dane rejestrowane są cyfrowo, a elektryczna wtryskarka Allrounder 370 E automatycznie rozpoczyna produkcję. Dzięki zastosowaniu kodu Data Matrix (DM) każdy produkt sam staje się nośnikiem informacji i steruje przebiegiem swojej produkcji.

Arburg


Na kolejnym etapie maszyna freeformer wykonuje trójwymiarowy napis z tworzywa sztucznego w technologii produkcji addytywnej. Najważniejszą rolę odgrywa zarządzanie systemowe z poziomu komputera nadrzędnego Arburg (ALS), który rejestruje parametry i przekazuje je na serwer WWW. Dzięki temu po zeskanowaniu kodu w urządzeniu mobilnym można w każdej chwili za pośrednictwem własnej strony internetowej produktu pobrać z chmury dane na temat produktu, procesu i jakości.

Arburg


Czytaj więcej: Wtryskarki 468

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233