Automatyzacja w przetwórstwie tworzyw sztucznych

Automatyzacja w przetwórstwie tworzyw sztucznych
Informacje z rynku tworzyw jasno pokazują, że rozwiązania automatyzujące produkcję są kluczem do sukcesu handlowego. Kolejni dystrybutorzy maszyn na rynku stają więc przed wyzwaniem personalizowania oferty oraz dostarczania rozwiązań na miarę konkretnych przedsięwzięć. Naprzeciw nowym projektom wyszła firma Asten Group, właściciel marki Plastigo, proponując klientom indywidualne narzędzia z zakresu automatyzacji. Najciekawszym z nich są centralne systemy podawania surowca.

Wdrożenie centralnych systemów podawania daje możliwość lepszego kontrolowania cykli produkcyjnych, przy zachowaniu większej stabilności procesu. Wpływa na zminimalizowanie poboru energii elektrycznej, oszczędność czasu dzięki obsłudze wszystkich urządzeń odpowiedzialnych za podawanie surowca z jednego miejsca oraz lepsze wykorzystanie przestrzeni produkcyjnej. Wdrożenie centralnych systemów ułatwia monitorowanie stanów magazynowych tworzyw oraz ich aktualnego zużycia. Co ciekawe, w każdej chwili centralne systemy podawania surowców mogą być rozbudowane o dodatkowe funkcjonalności, takie jak: dozowanie, suszenie, odwilżanie czy mielenie.

Sednem sprawy jest dostarczenie dopasowanych do indywidualnych potrzeb rozwiązań. Wszystko odbywa się według schematu: audyt potrzeb, doradztwo, projekt, konstrukcja systemu, szkolenie załogi z obsługi systemu oraz opieka serwisowa.

systemy centralnego podawania


Poza centralnymi systemami marka Plastigo wprowadziła do swojej oferty nowości produktowe. Godne uwagi są przede wszystkim szybkie roboty do obioru bocznego SSE oraz manipulatory osiowe typu SCARA, prezentowane już na tegorocznych Targach Plastpol. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się także systemy wizyjne zabezpieczające formę oraz kontrolujące jakość detali. Plastigo poszerzyło także ofertę maszyn, proponując wtryskarki dwu i trójkomponentowe, automatyzację obtrysku detali oraz maszyny do wtrysków wielkogabarytowych (nawet do 28 000 cm szesc.). Wśród maszyn dostępnych w dotychczasowej ofercie nacisk kładziony jest na maszyny szybkobieżne (Borche seria BH), które zostały wyposażone w innowacyjny system zamykania, łączący zalety dwóch układów - tradycyjnego układu kolanowego oraz systemu stosowanego w maszynach dwupłytowych, w którym siłowniki hydrauliczne umiejscowione są na każdej z kolumn.

wtryskarki borche


Źródło: Plastigo


Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki

Polska, 42-200 Częstochowa, Bór 77/81

Fachowiec Fachowiec
*.191.41.114

Wysłany: 2018-01-14 19:49:14

Tylko tutaj na pewno trzeba dbać o konkretne systemy smarowania. Ja mam w tej sprawie wsparcie od firmy Gacol, ale nie wiem czy gdzie indziej jest tak kolorowo.

Fachowiec nr 2 Fachowiec nr 2
*.191.50.153

Wysłany: 2018-02-06 21:03:39

Dokładnie, Panie Fachowcu. Systemy centralnego podawania to jedno, ale co ze smarowaniem na taką skalę? Ja sam prowadzę dosyć dużą halę produkcyjną i też korzystam z pomocy Gacola, bo samemu nie idzie tego serwisować sprawnie, a oni bardzo porządne części mają.