Azjatyckie wtryskarki na K2007

Azjatyckie wtryskarki na K2007 Azja bardzo mocno zaznaczyła swoją obecność na 17 Międzynarodowych Targach Tworzyw Sztucznych i Kauczuku K2007, które niedawno odbyły się w niemieckim Düsseldorfie. Z tego kontynentu nie tylko przybyło mnóstwo gości, lecz także w halach wystawienniczych można było niemal na każdym kroku spotkać pochodzących stamtąd wystawców. Wielu z nich od dawna jest już obecnych na europejskich rynkach, niektórzy dopiero przymierzają się do wejścia. Od 10 lat na starym kontynencie funkcjonuje tajwańska firma Jon Wai.

W naszym kraju Jon Wai działa za pośrednictwem swojego przedstawiciela, firmy Abplanalp Consulting. - W Europie pracuje już ponad tysiąc wtryskarek wyprodukowanych przez Jon Wai. W Polsce jest ich około 40, ale nasza sprzedaż stale rośnie, więc bez wątpienia ilość dostarczanych urządzeń będzie sukcesywnie rosła - – tłumaczył podczas targów K2007 Andrzej Kobryń, Product Manager w firmie Abplanalp Consulting. - Dzieje się tak, bo są to już sprawdzone maszyny. Cechuje je taka sama funkcjonalność co w przypadku ich europejskich odpowiedników. Zresztą Jon Wai jest już obecny w 30 państwach na całym świecie i jest to z pewnością najlepsze potwierdzenie renomy tej firmy. Kolejnym świadectwem tego niech będzie fakt, że 80 proc. produkcji Jon Wai kierowana jest na eksport.

W Düsseldorfie tajwański producent zaprezentował bogaty przegląd swoich urządzeń. Miał zresztą z czego wybierać, bo rocznie jego zakłady opuszcza ok. 1,2 tys. maszyn.

- Firma oferuje pełną gamę wtryskarek. Są to wtryskarki z systemem kolanowym o sile zwarcia 0d 60 do 600 ton, do wyrobów termoutwardzalnych, wtryskarki dwukolorowe o sile zwarcia 150 – 500 ton, do przetwórstwa PVC i preform PET, a nawet do produkcji wyrobów audio i video i mebli ogrodowych - wyliczał Andrzej Kobryń.

Andrzej Kobryń


Czym charakteryzują się wymienione maszyny?

Dla przykładu wtryskarki w serii SD o sile zwarcia 60 – 500 ton są wyposażone we wzmocnione płyty o budowie skrzynkowej. Modułowa konstrukcja zapewnia elastyczność produkcji. Wtryskarka posiada też pięciopunktowy nożycowy układ zamykania z precyzyjnym pozycjonowaniem formy i jej zabezpieczeniem podczas zamknięcia i otwarcia.

W wyniku licznych prac konstrukcyjnych Jon Wai rozwinął serię SD i powstała seria SD II. Składa się ona także z wtryskarek o sile zamknięcia 60 – 500 ton. Są one wzmocnione i dysponują mocniejszymi silnikami, większymi pompami i silnikami hydraulicznymi. W porównaniu z serią SD cechują je podwyższone parametry prędkości, wtrysku i wydajności uplastycznienia.

Czytaj więcej:
Targi 1281