Azoty dostarczą surowce dla branży meblarskiej

Azoty dostarczą surowce dla… Grupa Azoty Puławy oraz spółka Kronopol z Żar podpisały 9 lutego umowy na dostawy mocznika Pulrea i melaminy. Kontrakty, które obowiązywać będą do końca 2019 roku, opiewają na łączną szacunkową kwotę 770 mln zł. Surowce dostarczane Kronopolowi przez Puławy są niezbędne do produkcji płyt drewnopochodnych (MDF, OSB, płyt wiórowych).

- Podpisane dziś z Kronopolem wieloletnie kontrakty są kolejnym potwierdzeniem trafności naszych decyzji inwestycyjnych sprzed lat - powiedział Paweł Jarczewski, prezes Grupy Azoty. - Zwiększone zdolności produkcyjne melaminy i mocznika stanowią dziś podstawę do rozwoju wielu gałęzi przemysłu, w tym branży płyt drewnopochodnych. Jestem przekonany, że nasza ściślejsza współpraca przyniesie wymierne korzyści obu stronom.

Dzięki dostępowi do surowców i dobrej lokalizacji Polska stała się europejskim centrum rozwoju przemysłu drewnopochodnego związanego z branżą meblarską i budowlaną. Polska jest czwartym na świecie eksporterem mebli. Sektor ten stanowi ok. 2 proc. polskiego PKB.

- Porozumienie z Grupą Azoty Puławy ma dla nas kluczowe znaczenie - powiedział Maciej Karnicki, prezes Kronopolu. - Puławska spółka dysponuje ogromną bazą surowcową, która spełnia najwyższe wymogi jakości i bezpieczeństwa. Zapewnienie stałych dostaw kluczowych surowców jest niezbędne do realizacji naszej strategii biznesowej zorientowanej na ciągły rozwój.

Kronopol Sp. z o.o. jest częścią holdingu Swiss Krono Group (Ernst Kaindl), światowego lidera w branży produktów drewnopochodnych. Spółka powstała w 1994 roku w wyniku przejęcia przez holding Państwowych Zakładów Płyt Wiórowych.

Czytaj więcej: