BASF i Sumitomo Chemical badają procesy oceny bezpieczeństwa chemicznego

BASF i Sumitomo Chemical badają… W ubiegłym tygodniu koncerny BASF i Sumitomo Chemical podjęły decyzję o prowadzeniu wspólnych badań w celu odkrycia bardziej zrównoważonego systemu in vitro na potrzeby procesu oceny bezpieczeństwa chemicznego.

Decyzja ta jest pokłosiem obserwowanego w ostatnich latach zwiększenia liczby restrykcyjnych przepisów odnoszących się do rejestracji produktów chemicznych wykorzystywanych w rolnictwie oraz produktów farmaceutycznych, a także widocznego zapotrzebowania na zwiększenie czynnika ludzkiego w badaniach dotyczących bezpieczeństwa. Celem działań spółek będzie stworzenie systemu wspierającego tworzenie bezpiecznych produktów chemicznych przy jednoczesnym obniżeniu zapotrzebowania na konwencjonalne badania na zwierzętach.

Pierwszym etapem Sumitomo Chemical i BASF w prowadzonych badaniach jest opracowanie nowej linii w pełni funkcjonalnych wyhodowanych komórek umożliwiających przeprowadzenie oceny bezpieczeństwa produktów chemicznych w sposób bardziej efektywny oraz dokładny od konwencjonalnych metod.

- W tym roku świętujemy 150. rocznicę powstania firmy BASF i możemy poszczycić się tym, że we wszystkich projektach zawsze byliśmy zaangażowani w zrównoważony rozwój - powiedział dr Peter Eckes, prezes BASF Bioscience Research. - W tej współpracy łączymy siły obu firm w celu opracowania nowych metod pozwalających na zmniejszenie stosowania badań na zwierzętach.

- Będziemy przyczyniać się do budowania zrównoważonego społeczeństwa poprzez dostarczanie bezpieczniejszych produktów chemicznych - powiedział Ikuzo Ogawa, dyrektor generalny Sumitomo Chemical odpowiedzialny za technologię, badania oraz rozwój. - W 100. rocznicę rozpoczęcia przez Sumitomo Chemical działalności z ogromną przyjemnością będziemy współpracować przy projekcie badawczym o tak wielkim znaczeniu społecznym.


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska

Reportaże

Forum