BASF inwestuje w butadien

BASF inwestuje w butadien
Firma BASF planuje budowę zakładu ekstrakcji butadienu w belgijskiej Antwerpii.

Zakład o wydajności produkcyjnej na poziomie 155 tys. ton rocznie zostanie uruchomiony w 2014 r. Inwestycja będzie liczona w dziesiątkach milionów euro.

Decyzja została podjęta w obliczu coraz skromniejszych dostaw butadienu na światowych rynkach. W ostatnich latach ilości surowca dostępnego na rynku gwałtownie spadły. Jednocześnie popyt ze strony przemysłu oponiarskiego oraz innych branż stale rośnie. Doprowadziło to do znacznego wzrostu cen produktu.

- Dzięki tej inwestycji zagwarantujemy sobie zapasy butadienu po konkurencyjnych kosztach - komentuje dr Uwe Kirchgässner, szef lokalnej jednostki BASF Basic Petrochemicals Europe.

Firma BASF w chwili obecnej posiada już jeden zakład ekstrakcji butadienu w Europie, w placówce Verbund w Ludwigshafen. Moc produkcyjna tej instalacji kształtuje się na poziomie 105 tys. ton rocznie. Butadien jest surowcem, który może być stosowany m.in. do produkcji gumy syntetycznej. Wykorzystywany jest również do produkcji chemii papierniczej oraz tworzyw sztucznych.


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska


Reportaże

Forum

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23