BASF wprowadza biodegradowalny składnik kompleksujący do kosmetyków

BASF wprowadza biodegradowalny…

Neutrol MGDA, wprowadzany na rynek przez BASF Care Creations, to bardzo trwały, przyjazny dla środowiska składnik kompleksujący (zwany również czynnikiem chelatującym) do stosowania w produktach do higieny osobistej. Łatwo ulega biodegradacji i wyróżnia się dzięki znakomitemu profilowi ekologicznemu i toksykologicznemu. Składniki kompleksujące stosowane w produktach kosmetycznych tworzą bardzo trwałe kompleksy z jonami metali, dzięki czemu eliminują ich negatywny wpływ na właściwości końcowego produktu.

- Podczas procesu produkcji jony metali mogą dostawać się do preparatu na wiele sposobów i wpływać na ich właściwości, np. na trwałość. Właśnie dlatego składniki kompleksujące są niezbędne do tworzenia trwałych produktów kosmetycznych - twierdzi dr Hans-Martin Haake, szef Market Development Hair, Body and Oral Care w BASF Personal Care Europe. - Neutrol MGDA jest doskonałym rozwiązaniem dla producentów wyrobów kosmetycznych, którzy poszukują przyjaznych dla środowiska alternatywnych opcji dla słabo degradowalnych składników kompleksujących.

Trwały w szerokim zakresie wartości pH

Neutrol MGDA bardzo skutecznie wiąże jony metali dzięki tworzeniu rozpuszczalnych w wodzie kompleksów z wielowartościowymi jonami metali (np. żelaza, manganu, miedzi) w szerokim zakresie wartości pH. Dzięki trwałości w wysokiej temperaturze Neutrol MGDA można dodawać na dowolnym etapie wytwarzania produktów.

Neutrol MGDA można stosować w produktach różnego rodzaju: od żeli pod prysznic i mydeł w płynie po szampony, produkty do stylizacji, produkty do mycia niemowląt, pasty do zębów i kremy. Nadaje się do przetwarzania na zimno, można go z łatwością stosować w różnych recepturach i nie zawiera konserwantów. Dzięki zrównoważonemu sposobowi produkcji spełnia wymagania Nordic Ecolabel.

Źródło: BASF


Czytaj więcej:
Medycyna 177