Battenfeld na targach K zorganizuje Dzień Polski

Battenfeld na targach K zorganizuje… Nie lada gratkę szykuje dla gości, którzy pojawią się w październiku na targach K w niemieckim Düsseldorfie, firma Battenfeld. Na jej stoisku zaprezentowany zostanie pełny przegląd najnowocześniejszych wtryskarek. Nie zabraknie też absolutnych nowości, dla których targi K będą okazją do światowej premiery.

Battenfeld, to koncern z ponad 50 - letnią historią. Przez ten czas wyprodukował już ponad 100 tys. wtryskarek oraz innych urządzeń przeznaczonych do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wprowadził ponadto na rynek wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak m.in.: Airmould, Airmould Contur, Aquamold, wtrysk wielokolorowy i wielokomponentowy, wtrysk mikrowyprasek, obtrysk materiałów tekstylnych, LIM, PIM oraz TSG. Od ośmiu lat działa w naszym kraju.

W Düsseldorfie, podczas Międzynarodowych Targach Tworzyw Sztucznych i Kauczuku K 2007, odbywających się w dniach 24-31 października, firma będzie prezentować swoje maszyny na stoisku D22 w hali 16. Trzeci dzień imprezy będzie tzw. Dniem Polskim. Wtedy to będzie można dowiedzieć się wielu szczegółów dotyczących działalności koncernu w naszym kraju.

Co będzie największą atrakcją dla zwiedzających, którzy trafią na stoisko firmy?

Przede wszystkim będą mieć możliwość obejrzenia dwóch nowych wtryskarek Battenfeld. Będą to modele HM 800/5100 2P Unilog B6 oraz TM 210/1350S Unilog B6.

Jeśli chodzi o pierwszą nowość, to jej powstanie jest rezultatem powrotu koncernu, po dwuletniej przerwie, do produkcji wtryskarek dwupłytowych o siłach zamykania 800-1000-1300 ton. Nowe wtryskarki HM 2P będą się opierały na układzie zamykania z wycofywanymi kolumnami.

Podczas targów będą obsługiwać formę wtryskową w postaci obudowy telewizora LCD. Ciężar wypraski, to 1080 gram, a rodzajem stosowanego tworzywa będzie ABS. Praca będzie się odbywać w cyklu 30 sekund.


Wtryskarka będzie automatyzowana poprzez trzyosiowe roboty UNIROB R20S. Będzie też przygotowana na wykonywanie takich specjalnych technik jak wtrysk z gazem Airmould.

Na czym ona polega? W tej technice gaz obojętny, czyli azot podawany jest do wnętrza wypraski. Airmould jest rozwiniętą przez firmę Battenfeld techniką wtrysku wspomaganego gazem obojętnym.

Czytaj więcej:
Nowości 335

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Reportaże

Forum