Bebo UK realizuje przełomowy projekt Carrefoura

Bebo UK realizuje przełomowy projekt Carrefoura
Opierając się na oryginalnym pomyśle Luca Fevriera, dyrektora ds. kategorii w Dziale Żywności Konserwowanej w Carrefour France, ta wiodąca francuska sieć sklepów detalicznych wprowadziła na rynek jedno z pierwszych opakowań stanowiących prawdziwą alternatywę dla puszek metalowych do warzyw konserwowych. Przełomowy projekt zrealizowano dzięki innowacyjnemu opakowaniu z wielowarstwowego polipropylenu produkcji RPC Bebo UK Corby.

Nowa seria warzyw Conserves Pratiques produkowana przez Gelagri Bretagne posiada trwałość do dwóch lat oraz oferuje klientom dodatkową korzyść w postaci odłączanych przegródek, które można łatwo i szybko podgrzewać oddzielnie w kuchence mikrofalowej.

Pan Christian Claeys z Les Cles du Developpement odpowiada za techniczną stronę projektu w imieniu Carrefour.

Każde opakowanie składa się z dwóch lub czterech oddzielnych porcji w lekkich i szczelnych pojemnikach. Przezroczyste opakowanie przystosowane jest do łatwego napełniania i zachowuje kształt podczas sterylizacji. Szczelne zamknięcie stanowi odrywana przezroczysta wielowarstwowa folia produkcji LPF Flexible Packaging, a prostokątny kształt opakowań ułatwia ich składowanie (zajmują jedną trzecią miejsca potrzebnego na przechowanie metalowych puszek o podobnej pojemności).

Pojemniki umieszczone są w atrakcyjnych tekturowych rękawach, które za pomocą piktogramów przedstawiają tę oryginalną koncepcję opakowania.

Seria Conserves Pratiques, obejmująca fasolkę, groszek i mieszanki warzywne, wchodzi do sprzedaży w hipermarketach Carrefour, supermarketach Champion i sklepach lokalnych pod marką "Grand Jury".

"Conserves Pratiques to naprawdę przełomowe rozwiązanie w sprzedaży warzyw konserwowych spełniające wymagania współczesnych konsumentów w zakresie wygody" – stwierdził Luc Fevrier.

"Dzięki doskonałej współpracy z Carrefour i Gelagri Bretagne spółka RPC Bebo mogła wykorzystać swą wiedzę techniczną i zadbać o to, aby nowy produkt dotarł na półki sklepowe w opakowaniu zapewniającym mu wysoki standard ochrony i atrakcyjny wygląd".

RPC Bebo UK Corby
Sallow Road, Weldon Industrial Estate,
Corby, Northants NN17 5JX
Tel: + 44 (0) 1536 263488
Fax: + 44 (0) 1536 272900
Email: sales@rpc-corby.co.uk

Czytaj więcej: Opakowania 1104