Bickford’s wdraża technologie sterylizacji preform na sucho opracowanej przez firmę Sidel

Wyraźnie wyróżniające się butelki i etykiety

- Wdrożenie projektu zaczęliśmy od zaproszenia przedstawicieli firmy Bickford’s do zakładów trzech naszych innych klientów: w Tajlandii, Japonii i Francji. Tam mogli na własne oczy przekonać się, jakie korzyści niesie ze sobą wdrożenie rozwiązania Aseptic Combi Predis firmy Sidel. Jednocześnie przez cały czas mogli liczyć na nasze wsparcie, także w zakresie wyboru dostawców półproduktów oraz projektu samych preform i butelek - powiedział Herve Herambert, dyrektor ds. kluczowych klientów, odpowiedzialny w firmie Sidel za sprzedaż rozwiązań Aseptic w rejonie Południowo-Wschodniej Azji i Pacyfiku. ''Szczególne wrażenie wywarło na nich 40-letnie doświadczenie w dziedzinie wdrażania rozwiązań aseptycznego napełniania butelek PET, którym może poszczycić się firma Sidel. Właściciel rodzinnego przedsiębiorstwa szczególnie docenił wsparcie, jakie oferowaliśmy w zakresie projektowania opakowań pod kątem wykorzystania przemysłowego, także w kwestii dopasowania etykiet do nowych kształtów butelek - uzupełnił. 

Przez cały czas przygotowywania wdrożenia, eksperci do spraw opakowań firmy Sidel ściśle współpracowali z zespołem marketingowym firmy Bickford’s, by wprowadzić odświeżone produkty na rynek. - Gdy zastanowiliśmy się nad tym, jakie rodzaje wód i napojów gazowanych chcieliśmy rozlewać za pomocą systemu Combi SF300, uznaliśmy, że musimy stworzyć ikonę kształtu, która sprawi, że nasze produkty będą się wyróżniać na rynku, gdzie panuje naprawdę duża konkurencja. Nowe butelki miały oferować klientowi wygodę użytkowania. Jednocześnie musiały być na tyle wytrzymałe, by po otwarciu zachowywały ergonomiczny kształt i nasycenie napoju dwutlenkiem węgla - wyjaśniła Beverly Reeves, starsza manager marki w firmie Bickford’s. W przypadku wody zespół pracowników firmy Sidel odpowiedzialnych za opakowania rozpoczął od zera. Dla sztandarowej marki Aqua Pura zaprojektowano nową butelkę litrową z przeznaczeniem do stosowania z wodą gazowaną i niegazowaną. W przypadku tej ostatniej zdecydowano się na sprawdzony model podstawy - StarLITE TM. Przewidując przyszłe zapotrzebowanie, pracownicy firmy Sidel przygotowali też dodatkowy projekt butelki o pojemności 600 ml, który sprawdzi się doskonale w przypadku różnych napojów, w tym wód smakowych. 

Zmiana projektu opakowania została rozszerzona także o produkty, które wcześniej rozlewano na gorąco. W tym przypadku priorytetem było zoptymalizowanie kształtu opakowania przy jednoczesnym zachowaniu rozpoznawalnych cech marki i zmniejszeniu masy butelki. Zmiana konfiguracji linii produkcyjnej w obszarze napełniania z technologii napełniania na gorąco na aseptyczne rozlewanie do butelek PET ze sterylizacją preform na sucho pozwoliła firmie z Australii odchudzić litrową butelkę soku o połowę, do 32 g, a jednocześnie uatrakcyjnić jej wygląd i wydłużyć okres przydatności produktu do spożycia do 8 miesięcy. Nowe butelki mają proste boki z nieznacznym żebrowaniem, ułatwiającym stosowanie etykiet termokurczliwych i samoprzylepnych. Butelka o największej pojemności, jednego litra, jest ozdobiona charakterystyczną nazwą marki. - Możliwości, jakie w zakresie opakowań oferują produkty firmy Sidel są naprawdę imponujące. Aby ułatwić nam proces podejmowania decyzji, przedstawiciele firmy Sidel zaproponowali różne projekty butelek i niesamowite projekty koncepcyjne z wykorzystaniem stosowanych obecnie etykiet, jak i prototypów. Ponieważ wdrożone rozwiązanie znacznie podniosło nasze możliwości produkcyjne, a nowe wzory spotkały się z dużym uznaniem ze strony odbiorców, postanowiliśmy zacieśnić współpracę z firmą Sidel i wprowadzić na rynek napoje gazowane - wodę i napoje CSD - w butelkach o pojemności 1 litra - podsumowała pani Reeves.

sidel2
brak
 

Maszyny pakujące

Switzerland