Biesterfeld Polska dystrybutorem specjalistycznych polimerów

Biesterfeld Polska dystrybutorem… Firmy DuPont Packaging & Industrial Polymers oraz Biesterfeld Plastic rozszerzają współpracę na polskim rynku. W jej wyniku Biesterfeld Polska został dystrybutorem specjalistycznych polimerów wykorzystywanych m.in. do produkcji opakowań do kosmetyków oraz w pochodnych zastosowaniach.

DuPont Packaging & Industrial Polymers (P&IP) podpisał umowę z Biesterfeld Polska Sp. z o.o. na dystrybucję w Polsce tworzywa DuPont Surlyn oraz innych specjalistycznych polimerów, służących do produkcji opakowań do kosmetyków oraz do pochodnych zastosowań.

Nowa umowa jest naturalnym rozszerzeniem długotrwałego partnerstwa obydwu firm w europejskiej branży kosmetycznej. Jej podpisanie świadczy jednocześnie o wzroście znaczenia Europy Środkowej, a w szczególności Polski, jako atrakcyjnego, rosnącego rynku dla najwyższej jakości nowatorskich rozwiązań klasy Premium w dziedzinie opakowań.

Według Diego Boeri, Dyrektora Handlowego firmy P&IP Ethylene Copolymers EMEA, współpraca między tymi dwiema firmami jest doskonałym przykładem połączenia lokalnych sił handlowo - dystrybucyjnych i doświadczenia w technologii wtrysku firmy Biesterfeld z nowatorskimi rozwiązaniami i dostępem do rynku firmy DuPont.

- Z przyjemnością rozszerzamy naszą współpracę z firmą Biesterfeld. Jesteśmy pewni, że umocni to naszą obecność na tak obiecującym i rosnącym rynku, jakim jest obecnie rynek w Polsce - dodaje Diego Boeri.

Globalna współpraca firm DuPont P&IP i Biesterfeld rozpoczęła się we Francji w 1997 r. Od tego czasu została rozszerzona na Hiszpanię, Włochy, Niemcy, Austrię i w ostatnim czasie też na Turcję. Teraz zaś przyszła kolej również na Polskę.

Marek Parol, Dyrektor Generalny Biesterfeld Polska, uważa, że polski rynek polimerów służących do produkcji opakowań rozwija się szczególnie szybko. - Cieszymy się, że dzięki współpracy z firmą DuPont P&IP możemy mieć tak znaczący wkład w rozwój tego sektora rynku - przyznaje Parol.

- Rozszerzenie współpracy dystrybucyjnej z firmą DuPont P&IP, która teraz dotyczy również Polski, pozwoli naszym Klientom skorzystać z możliwości uzupełnienia potrfolio oferowanych przez nas produktów. Natomiast dla firmy DuPont nasza umowa oznacza zwiększenie zasięgu w Polsce, która należy do najszybciej rozwijających się i najważniejszych rynków w Europie Środkowo-Wschodniej - ocenia Carsten Harms, dyrektor generalny Biesterfeld Plastic Europe.

DuPont to światowy koncern oferujący technologie, produkty oraz usługi. Firma została założona w 1802 r. DuPont wykorzystuje osiągnięcia naukowe do tworzenia trwałych i praktycznych rozwiązań, które wpływają na poprawę komfortu, bezpieczeństwa zdrowia i życia ludzi na całym świecie. Działa w ponad 70 krajach, oferując szeroką gamę innowacyjnych produktów i usług w różnych obszarach takich jak: rolnictwo i przemysł spożywczy, budownictwo, transport i komunikacja.

Firma DuPont Cosmetic Solutions dostarcza nowych rozwiązań o nazwie DuPont "Miracles of Science" bezpośrednio do świata kosmetyków i ich opakowań.

Z kolei DuPont Packaging and Industrial Polymers jest światowej klasy producentem żywic i folii dla różnego rodzaju zastosowań w produkcji opakowań kosmetyków oraz w innych gałęziach przemysłu. Jego najbardziej znane produkty kopolimeru etylenowego to żywice Surlyn, kleje wytłaczane Bynel, bezpostaciowe żywice barierowe Selar PA, kopolimery kwasowe Nucrel, kopolimery Elvax EVA, modyfikatory Elvaloy, Elvaloy AC, Entira i Fusabond oraz etylenowo-akrylowe elastomery Vamac.

Przedsiębiorstwo Biesterfeld Plastic GmbH jest wiodącym dystrybutorem w europejskiej branży tworzyw sztucznych z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu sprzedaży, również poprzez współprace z lokalnymi firmami, w ponad 26 krajach.

Czytaj więcej:
Umowy 164
Polimery 188