Biesterfeld Spezialchemie dystrybutorem żywic firmy Rampf Polymer Solutions

Biesterfeld Spezialchemie… Spółka Biesterfeld Spezialchemie rozpoczyna dystrybucję poliuretanowych i epoksydowych żywic produkcji Rampf Polymer Solutions dla branży elektrycznej i elektronicznej w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce, Czechach, Słowacji i krajach bałtyckich.

Portfolio żywic lanych dla branży elektrycznej i elektronicznej produkcji Rampf Polymer Solutions obejmuje 2-komponentowe systemy poliuretanowe (RAKU-PUR) oraz 1- i 2-komponentowe systemy epoksydowe (RAKU-POX), zgodne między innymi ze standardami UL 94 V0 i UL 764 B (RTI). Niektóre produkty charakteryzują się wyjątkowo wysoką wytrzymałością termiczną ze wskaźnikiem RTI do 160°C.

- Bardzo cieszymy się ze współpracy z Biesterfeld Spezialchemie - powiedział dr Frank Birkelbach, kierownik działu dystrybucji i marketingu firmy Rampf Polymer Solutions. - Dzięki koncentracji na kliencie oraz wiedzy technicznej zorientowanej na rozwiązania i zastosowania praktyczne specjaliści z Biesterfeld zapewniają wszechstronną obsługę i znakomite doradztwo.

Żywice produkcji Rampf Polymer Solutions do elementów elektrycznych i elektronicznych są stosowane na całym świecie w przemyśle motoryzacyjnym, energetycznym, w produkcji urządzeń zautomatyzowanych i artykułów gospodarstwa domowego.

- Żywice dla branży elektrycznej i elektronicznej produkcji Rampf wykazują szerokie spektrum właściwości mechanicznych, termicznych i chemicznych oraz odpowiadają najwyższym wymaganiom jakościowym - mówi Werner Schwarz, Marketing Manager Performance Products z firmy Biesterfeld Spezialchemie. - Dzięki temu partnerstwu poszerzymy dotychczasowe portfolio produktów na rynek europejski, oferując naszym klientom w przemyśle elektrycznym i elektronicznym produkty dopasowane na miarę.

Biesterfeld Spezialchemie należy do wiodących międzynarodowych dystrybutorów produktów i rozwiązań z zakresu chemii specjalistycznej. Portfolio produktów jest dostosowane do potrzeb wybranych gałęzi przemysłu, takich jak produkcja kosmetyków, wyrobów medycznych, lakierów i powłok, klejów, poliuretanów, materiałów budowlanych, produktów spożywczych, branży elektrycznej, elektronicznej i energetycznej.

Rampf Polymer Solutions GmbH & Co. KG jest czołowym projektantem i producentem żywic reaktywnych na bazie poliuretanu, epoksydu i silikonu. Portfolio produktów obejmuje płynne i tiksotropowe systemy uszczelnień, żywice dla branży elektrycznej i elektronicznej oraz żywice konstrukcyjne, systemy żywic na obrzeża, systemy na filtry i kleje dwuskładnikowe. Rampf Polymer Solutions jest częścią międzynarodowej Grupy Rampf z siedzibą w Grafenbergu.

Czytaj więcej: