Bioerg zwiększa sprzedaż i stawia na badania i rozwój

Bioerg zwiększa sprzedaż i…
Spółka po w trzech kwartałach 2011 roku osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 887 tys. zł. Oznacza to ponad 4-krotny wzrost w stosunku do przychodów osiągniętych w tym samym okresie roku 2010.

Warto również zauważyć, że przychody BIOERG S.A. za okres pierwszych 9 miesięcy 2011 roku były ponad 3-krotnie wyższe od przychodów osiągniętych przez spółkę w całym 2010 roku (276 tys. zł).

- Ta dynamika to przede wszystkim efekt systematycznego rozwoju sprzedaży opakowań biodegradowalnych, w szczególności toreb i worków na odpady – podkreśla Maciej Błasiak, prezes zarządu spółki.

Bioerg SA dostarcza opakowania biodegradowalne między innymi do sieci handlowych, jednostek administracji publicznej w tym urzędów miast i firm komunalnych, a także do pozostałych klientów komercyjnych i indywidualnych.

Aktywnie o obszarze badań i rozwoju
W okresie III kwartału 2011 roku spółka intensywnie działała w zakresie opracowywania nowych typów tworzyw, surowców i opakowań biodegradowalnych i kompostowalnych. Przedstawiciele BIOERG S.A. w ostatnich miesiącach nawiązali kontakty z renomowanymi europejskimi instytutami badawczo-naukowymi i aktualnie w ramach rozpoczętej współpracy, wspólnie opracowują projekty badawczo-rozwojowe. Główne cele to opracowanie nowych typów opakowań, testowanie i przyszłe wykorzystanie nowych rodzajów surowców kompostowalnych oraz udoskonalenie cech obecnie wytwarzanych opakowań biodegradowalnych. Działania te mają być realizowane w ramach programów współfinansowanych przez instytucje Unii Europejskiej.

Z informacji przedstawianych przez spółkę stale rośnie zainteresowanie, szczególnie ze strony firm zagranicznych, produktami i opakowaniami z tworzyw kompostowalnych. Ta tendencja pozwala spółce z optymizmem spoglądać w przyszłość rozwoju tego rynku oraz wierzyć w możliwość istotnego udziału w jego wzroście.

Narastająco po trzech kwartałach 2011 roku spółka wypracowała wynik netto w wysokości 172 tys. zł. W porównaniu do poprzedniego okresu (1 tys. zł straty netto po trzech kwartałach 2010) spółka notuje również wzrost rentowności działalności operacyjnej, która po trzech kwartałach 2011 roku wyniosła ponad 15,8%, natomiast rentowność netto przekroczyła 19%.


brak
 

Producent opakowań biodegradowalnych, torby reklamowe, worki na odpady

Polska


Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08