Biotworzywo M·Vera GP1045 - odpowiednie do zastosowań o średniej sztywności

Biotworzywo M·Vera GP1045…

Jako oddział Akro-Plastic GmbH, Bio-Fed specjalizuje się w produkcji innowacyjnych biokompandów. Oferta kompandów ulegających biodegradacji, które są na bazie materiałów odnawialnych pod nazwą handlową M·Vera, jest stale poszerzana o nowe produkty. W zależności od profilu wymagań, związki te są albo biodegradowalne w różnych środowiskach, albo nadają się do długotrwałego użytku - i całkowicie lub częściowo, wykonane z surowców odnawialnych. 

Bio-Fed dostarcza szeroką gamę kompandów M·Vera do wtrysku. To szeroko zdywersyfikowane portfolio, obejmuje produkty zawierające składniki odnawialne w zakresie, od 50 do prawie 100%. Są one oparte na PLA, PBAT lub PHA i certyfikowane zgodnie ze standardami określonymi przez TÜV AUSTRIA Belgium. 

- Nowy materiał M·Vera GP1045 został zaprojektowany specjalnie do aplikacji wtryskowych. Składa się głównie z surowców odnawialnych i jest certyfikowany zgodnie z procedurą „Home Compostable”, Produkt ten nadaje się szczególnie do zastosowań wymagających średniej sztywności (moduł rozciągania 2000 MPa), dlatego można go używać do szerokiej gamy artykułów gospodarstwa domowego, zabawek, opakowań, kapsułek do kawy itp. Ten kompand składa się w niemal 100% z wysokiej jakości surowców odnawialnych i doskonale nadaje się do produkcji sztywnych przedmiotów - mówi dr Stanislaw Haftka, dyrektor ds. sprzedaży w Bio-Fed.-  Produkt ten posiada atesty do zastosowań z kontaktem z żywnością. "Nasi klienci coraz bardziej potrzebują produktów, które spełniają wszystkie wyżej wymienione właściwości mechaniczne, jak również ważne jest pochodzenie surowców i odpowiadający im scenariusz zakończenia okresu eksploatacyjnego.

bild-picture-1
Nakrętki - jedna z możliwości zastosowania dla M·VERA GP1045

Wszystkie kompandy M·Vera dają sięłatwo przetwarzać na standardowych maszynach do produkcji tworzyw sztucznych. Firma Bio-Fed oferuje swoim klientom pomoc techniczną od pierwszych prób, jak również usługi partnerskie w zakresie rozwoju nowych produktów. Ponadto dział badań i rozwoju Bio-Fed stale pracuje nad nowymi produktami ekologicznymi w celu realizacji wymagań regulacyjnych i potrzeb klientów.

Wszystkie materiały M·Vera mogą być barwione indywidualnie - na przykład za pomocą masterbaczy na bazie biopolimerów AF-Eco®, które są certyfikowane zgodnie z normą EN 13432. Seria AF-Eco składa się z masterbaczy kolorowych i sadzy oraz dodatków procesowych.