Booster Call EIT RawMaterials dla ekosystemu start-upów na arenie surowców

Booster Call EIT RawMaterials…

EIT RawMaterials ogłosiło otwarcie naboru do swojego najnowszego konkursu Booster Call, zapraszając start-upy, scale-upy i MŚP z sektora surowców do składania wniosków. Booster Call ma na celu ukierunkowanie strategicznych inwestycji na innowacyjne przedsięwzięcia biznesowe w obszarach o krytycznym znaczeniu dla bezpieczeństwa i odporności sektora surowcowego w Europie, umożliwiając przedsiębiorstwom przyspieszenie opracowywania i wdrażania przełomowych rozwiązań.

Booster Call będzie realizowany w 4 fazach w 2024 i 2025 r., a EIT RawMaterials zainwestuje do 500 000 euro w każdy wybrany projekt biznesowy oraz zapewni wsparcie strategiczne i finansowe w celu przyspieszenia rozwoju tych firm. Nabór EIT RawMaterials Booster Call został przeprowadzony 9 razy od ustanowienia konkursu w 2016 roku. Zgłosiło się do niego ponad 1000 startupów, a ponad 300 z nich otrzymało wsparcie, które pozwoliło im rozwinąć swoje innowacje na pełną skalę.

Bernd Schäfer, CEO & Managing Director EIT RawMaterials, powiedział: - Europejski przemysł surowcowy wkracza w okres transformacji, napędzany przez ustawę o surowcach krytycznych, która wyznacza scenę dla nowej ery wzrostu w naszym sektorze. Opierając się na tej dynamice, EIT RawMaterials Booster Call jest kluczowym instrumentem napędzającym start-upy i zwiększającym skalę ich innowacyjnych pomysłów i technologii. Dzięki naszej zwiększonej zdolności inwestycyjnej do 500 000 euro na każdy z projektów, jesteśmy podekscytowani możliwością doładowania europejskiego ekosystemu start-upów na arenie surowców.

Wnioski można składać w trzech kategoriach

 • Circular Society: Ułatwianie przejścia na gospodarkę o obiegu zamkniętym na rzecz wzrostu gospodarczego i neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.
 • Zrównoważone materiały: Wykorzystanie i recykling zrównoważonych surowców na rzecz ekologicznej mobilności i energii.
 • Odpowiedzialne pozyskiwanie surowców: Innowacje w poszukiwaniu i przetwarzaniu minerałów dla zielonej przyszłości Europy.

Kto może się zgłosić?

 • Start-upy, scale-upy i MŚP, które:
 • Są zarejestrowanym podmiotem prawnym w kraju członkowskim UE lub krajach stowarzyszonych z programem Horyzont Europa;
 • Posiadają rozwiązanie odnoszące się do jednego z obszarów innowacji w zakresie surowców;
 • Posiadają silny zespół założycielski/zarządzający, który w 100% poświęci się firmie przez następne 5+ lat;
 • Posiadać zatwierdzony przez klienta produkt/usługę na poziomie co najmniej TRL4 z udowodnioną potrzebą rynkową;
 • Średni czas wprowadzenia na rynek i przychody wynoszą 2-3 lata;
 • Zajmują się dużym/skalowalnym rynkiem o wysokim potencjale wzrostu;
 • Poszukują dodatkowych usług o wartości dodanej i wsparcia w zakresie doradztwa finansowego; poszukują partnera kapitałowego.
 • Dodatkowe kryteria można znaleźć na stronie internetowej Booster Call.

Kluczowe daty

EIT RawMaterials zaprosi do składania wniosków w fazach w latach 2024 i 2025, przy czym pierwsza faza jest już otwarta i zakończy się 27 maja 2024 r.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Booster Call  
Aby złożyć wniosek, odwiedź stronę internetową aplikacji Booster Call
Aby uzyskać informacje o sukcesach naszych start-upów, kliknij tutaj.