Borealis na targach K 2010

Borealis na targach K 2010 Po raz pierwszy w historii koncerny Borealis, Borouge i Nova Chemicals wystąpiły na targach K 2010 pod jednym szyldem i na wspólnym stoisku. Nie zmieniło się tylko jedno: Borealis przygotował na tę wystawę ciekawe nowości produktowe.

Połączenie targowych sił ma związek z tym, że trzy firmy znajdują się aktualnie we władaniu tej samej grupy: Petroleum Investment Company oraz Abu Dhabi National Oil Company. Podczas targów nad wspólnym stoiskiem całej trójki dominowało hasło mówiące o wyznaczaniu nowych horyzontów przez wspomniane koncerny.
Na czym ono konkretnie polegało?

Borealis i Borouge zaprezentowały owoce swojej współpracy z firmą Teamobility, która przygotowuje całkiem innowacyjną wersję małego, dwuosobowego samochodu, cechującego się wyjątkowo lekką konstrukcją i pełną możliwością poddania recyklingowi. Nowy pojazd rozwijany przez Teamobility ma bazować na pojedynczej platformie, która będzie mogła być użyta jako podstawa różnych modeli. Auto ma będzie napędzane przy użyciu odpowiednich baterii. Jeden wsad ma starczyć na 150 km jazdy.

Borealis na K 2010


To dużo, bo auto jest pomyślane jako maszyna mająca się poruszać po krótkich miejskich odcinkach. Kluczową właściwością będzie lekka konstrukcja zewnętrza tworzona wedle indywidualnych życzeń użytkowników. I właśnie polipropylen przygotowywany przez Borealis zostanie wykorzystany do tworzenia konstrukcji pojazdu. Auto w wersji prototypowej ma być gotowe w przyszłym roku. Na targach K 2010 można było oglądać plon dotychczasowej współpracy pomiędzy dostawcą surowca, a pomysłodawcą i wykonawcą auta.

Oczywiście Borealis skupił się tez na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu, na którym jest obecny od lat, czyli branży opakowaniowej. Z myślą o niej przedstawił choćby nową serię przeznaczonego do tworzenia materiałów foliowych surowca BorShape powstałego w oparciu o technologię bimodalną Borstar.

Dzięki BorShape FX1001 i BorShape FX1002 możliwe ma być użycie mniejszej ilości materiału przy tworzeniu folii, większa wydajność produkcyjna i usprawnione właściwości ekologiczne oraz dotyczące cyklu życia. Folie mają cechować się wyjątkową cienkością i wysokim zakresem wytrzymałości nawet w niskich temperaturach w połączeniu z wysoką sztywnością.

Borealis na K 2010Czytaj więcej:
Targi 1281
Folia 385