Boryszew przejął firmy z Grupy Maflow

Boryszew przejął firmy z Grupy Maflow
Spółka Boryszew przejmuje przedsiębiorstwa z Grupy Maflow - globalnej firmy z sektora Automotiv.

Grupa Boryszew otrzymała zgodę włoskiego Ministra Rozwoju Gospodarczego na nabycie kluczowych przedsiębiorstw z Grupy Maflow. Zgoda Ministra oznacza zakończenie procesu akwizycji rozpoczętego nabyciem za 70 mln zł polskiej części Maflow.

Zgoda Ministra Rozwoju Gospodarczego obejmuje przejęcie Maflow S.p.A. i Man Servizi S.r.l we Włoszech (zakłady w Ascoli Piceno oraz Trezzano Sul Naviglio), całości udziałów w spółce w Chinach i Japonii oraz 99,9 proc. udziałów w spółce w Brazylii

Przejęcie wybranych zakładów Grupy Maflow oznacza 30-40 proc. wzrost przychodów ze sprzedaży w Grupie Boryszew oraz zatrudnienia do poziomu 6,5 tys. osób. W 2009 roku przychody wybranych podmiotów Grupy Maflow wyniosły ponad 800 mln zł, zaś zatrudnienie wyniosło ponad 2,5 tys. osób.

- Zakończony sukcesem proces akwizycji Grupy Maflow zarówno w Polsce jak i poza granicami, stanowi kolejny dowód potencjału rozwoju Boryszewa. Cieszę się, że nasza wizja dalszego funkcjonowania Maflow na świecie spotkała się z uznaniem zarówno komisarzy, którzy rekomendowali przyjęcie naszej oferty jak i samego Ministra Rozwoju Gospodarczego - mówi Małgorzata Iwanejko Prezes Zarządu Grupy Boryszew. - Zakończona transakcja pozwoli nam nie tylko na skokowe zwiększenie przychodów ze sprzedaży, ale co niezwykle istotne, daje nam możliwość dynamicznego wejścia w nowe segmenty produktów dla motoryzacji oraz otwarcie nowych rynków dla pozostałych produktów Grupy Boryszew – dodaje Małgorzata Iwanejko.

Akwizycja wybranych zakładów Maflow pozwoli, dzięki uzyskanym synergiom, na rozpoczęcie szeregu nowych projektów dla najnowszych modeli samochodów, produkowanych przez czołowe koncerny samochodowe.

- Zamierzamy zwiększyć inwestycje w dział R&D. Naszym celem jest intensywny rozwój produktów Grupy i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań. Posiadana przez nas pozycja głównego dostawcy dla Grupy Volkswagena to z jednej strony duży prestiż, z drugiej wyzwanie – ocenia Małgorzata Iwanejko. - Jestem jednak przekonana, iż planowane działania, których celem jest przede wszystkim zapewnienie płynności i stabilności dostaw do klientów, m.in. poprzez integrację i optymalizację wykorzystania mocy produkcyjnych w różnych lokalizacjach geograficznych, przyniesie spodziewane pozytywne rezultaty, które znajdą odzwierciedlenie w wynikach Boryszewa” – dodaje Prezes Boryszewa.

Boryszew zaoferował za wybrane zagraniczne aktywa Grupy Maflow 8,1 mln euro oraz 70 mln zł za aktywa produkcyjne zlokalizowane w Polsce.

Grupa Maflow produkuje nowoczesne i zaawansowane technologicznie przewody do klimatyzacji, układów hamulcowych, aktywnego zawieszenia oraz wspomagania kierownicy. Produkty posiadają walidację największych światowych producentów samochodów, będących klientami Grupy Maflow. W 2010 roku w obszarze przewodów do klimatyzacji udział Grupy Maflow szacuje się na poziomie 20 proc. na rynku europejskim i 7 proc. na rynku globalnym.

Czytaj więcej: Rynek 830

brak
 

BORYGO, kleje, chemia, drzwi, opakowania EPS i EPP, opakowania PE, łubianki, wiadra

Polska