Bum inwestycyjny w Segmencie Opakowań Giętkich Grupy Kęty

Bum inwestycyjny w Segmencie Opakowań Giętkich Grupy Kęty
Trwa bum inwestycyjny w Segmencie Opakowań Giętkich w Grupie Kęty S.A. W zakładach w Tychach i Kętach uruchamiane są kolejne nowoczesne urządzenia.

Już niebawem w zakładzie w Tychach zacznie działać trzecia linia do produkcji folii polietylenowej o prawie dwukrotnie większej wydajności od dotychczasowych. Ponadto sprzedaż wartościowa osiągnęła w drugim kwartale tego roku poziom 25 proc. wyższy niż w tym samym okresie 2006 r.

Segment Opakowań Giętkich należy do największych i najbardziej doświadczonych producentów opakowań giętkich w kraju. W jego rękach znajduje się blisko 25 proc. udziałów w rynku.

Przychody ze sprzedaży notowanej przez SOG osiągnęły w ub. roku 231,6 mln zł. W tym roku natomiast, tylko w pierwszym kwartale, segment odnotował niemal 20 procentowy wzrost sprzedaży. W drugim wyniki poprawiły się o kolejne 25 proc.

SOG zaopatruje w opakowania dużą część zagranicznych koncernów działających na polskim rynku w branżach: koncentratów spożywczych, tytoniowej, cukierniczej, tłuszczowej, mleczarskiej i farmaceutycznej. Obsługuje też większą część rynku małych i średnich przedsiębiorstw.

Wśród odbiorców laminatów pochodzących z SOG są m.in. takie koncerny jak: Nestle, Unilever, Krat Foods, Dr. Oetker.

Ponadto SOG sprzedaje opakowania do nowych i bardzo perspektywicznych segmentów rynku, np. do branży chemicznej. Są to opakowania na proszki do prania, mydło i artykuły higieniczne. Spółka współpracuje z takimi koncernami jak Cussons oraz Reckitt Benckiser.

W ostatnim czasie Segment odzyskał również znaczną część rynku cukierniczego, w tym także w zakresie drukowanych folii aluminiowych.

Dobre wyniki to nie tylko efekt zwiększonej sprzedaży, ale również poczynionych niedawno inwestycji.

Kilka miesięcy temu zakończono bowiem budowę trzeciego modułu zakładu opakowań w Tychach, w którym zainstalowano 10-kolorową drukarkę rotograwiurową, nożyce wyposażone w laserowy system do nacinania laminatów (easy open) oraz nowoczesny magazyn wysokiego składowania. Inwestycja wraz z zakupem kilku nowoczesnych drukarek i laminarek, również dla zakładu w Kętach, kosztowała około 70 mln zł.


Dzięki temu od prawie roku zakład w Tychach produkuje samodzielnie laminaty opakowaniowe od początku do końca. Wcześniej część operacji była wykonywana w Kętach. Dzięki temu wszystkie procesy produkcyjne są w pełni kontrolowane. Spółka nie traci czasu na transport, skraca czas realizacji zamówień i zmniejsza ich koszty.

Czytaj więcej: Opakowania 1097 Rynek 828