CHINAPLAS 2018 - targowy lider w Azji

CHINAPLAS 2018 - targowy lider…
Po raz pierwszy targi CHINAPLAS 2018 odbędą się w Narodowym Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym NECC (National Exhibition and Convention Center) w Szanghaju. W dniach 24 - 27 kwietnia przyszłego roku, na 320.000 metrów kwadratowych, CHINAPLAS zgromadzi ponad 4000 wystawców z całego świata.

Nowy etap - rozszerzenie i reorganizacja powierzchni wystawienniczej

Od czasu wdrożenia reform, dynamiczny rozwój Chin miał znaczący wpływ na zmianę wszystkich sektorów rodzimej gospodarki. Do jej głównych motorów należy błyskawicznie rozwijający się przemysł przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.

Nowe materiały i technologie przetwórstwa napędzające ekspansję branży tworzyw oraz oczekiwania wystawców skłoniły organizatora targów CHINAPLAS, Adsale Exhibition Services Ltd., do znaczącego poszerzenia skali tej wystawy.

- Od 2012 roku CHINAPLAS borykał się z problemem niedoboru powierzchni. Podczas wcześniejszych edycji targów, zlokalizowanych w New International Expo Center w Pudong, wykorzystaliśmy całą dostępna powierzchnię. Zbudowaliśmy nawet tymczasowe hale wystawowe na wolnym powietrzu, ale wciąż nie mogliśmy sprostać ogromnemu zapotrzebowaniu naszych wystawców. Liczymy, że przeprowadzka do NECC je zaspokoi. Nowa lokalizacja to również element strategii długofalowego rozwoju CHINAPLAS - mówi dyrektor Adsale, Ada Leung.

Budynek NECC swoim kształtem przypomina kwiat czterolistnej koniczyny. Z łączną powierzchnią 1,47 mln metrów kwadratowych jest to największy pojedynczy budynek wystawienniczy na świecie, gdzie na 400.000 metrów2 powierzchni wewnętrznej znajduje się 13 dużych hal targowych oraz sale konferencyjne.

- Podczas CHINAPLAS 2018 nie tylko znajdzie się miejsce dla większej ilości wystawców, ale będziemy mogli również lepiej zarządzać organizacją stref tematycznych, pawilonów narodowych czyi imprez towarzyszących – powiedziała Ada Leung.

Nowe wyzwanie – szeroko zakrojony projekt relokacji

- Zmiana siedziby CHINAPLAS 2018 odpowiada przeniesieniu 4000 domów w tym samym czasie. Na szczęście mamy bardzo doświadczony zespół. Od 1978 roku Adsale organizuje targi i jest regionalnym liderem w branży targowej. Każdego roku organizujemy około 20 targów branżowych. Dwa lata temu firma powołała specjalny zespół, który przygotowywał się do tego projektu. Jego członkowie wykonali wiele analiz i ekspertyz jak również przeprowadzili wiele inspekcji na miejscu – dodała dyrektor Leung.

Nowe Strefy tematyczne - poprawa komfortu zwiedzających

W celu wygodnego zwiedzania, organizator targów zaaranżował poszczególne strefy tematyczne targów. Wystawcy związani z technologią wytłaczania zajmą wschodnią część NECC, zachodnia poświęcona zostanie technologii wtryskiwania, natomiast technologia wytłaczania z rozdmuchem zajmie południową część kompleksu. Pawilony narodowe,które w przeszłości były rozproszone pomiędzy różnymi halami, podczas targów Chinaplas zostaną zebrane w jednej hali (2H).

Guma i elastomery termoplastyczne

W ostatnich latach obserwujemy znaczący rozwój rynku w zakresie energooszczędnych, przyjaznych dla środowiska i lekkich elastomerów termoplastycznych. Są one szeroko stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, elektronicznym, elektrotechnicznym, medycznym i obuwniczym. Strefa "Thermoplastic Elastomers & Rubber Zone" zgromadzi ponad 70 dostawców prezentujących najnowszych osiągnięcia w tej dziedzinie.

Dobra lokalizacja NECC

NECC położony na zachód od głównej dzielnicy biznesowej Hongqiao, odległość w prostej linii po między NECC a węzłem komunikacyjnym Hongqiao wynosi zaledwie 1,5 km. Niedaleko stąd do międzynarodowego lotniska Hongqiao i dworca kolejowego Szanghaj Hongqiao. Do głównych miast regionu Azji i Pacyfiku można więc dotrzeć w czasie dwóch - trzech godzin.

Narodowe Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne NECC otworzyło swoje podwoje w 2015 roku, a od 2016 roku działa w pełni. Stopniowo rozbudowuje się zaplecze techniczne na terenach przyległych do terenów targowych.

Nowa wizja - duże zapotrzebowanie na powierzchnię wystawienniczą

Przemysł przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy dynamicznie się rozwija. Ta pozytywna tendencja widoczna jest od początku 2017 r., kiedy to targi CHINAPLAS 2017 odwiedziła rekordowa liczba zwiedzających.

Wielu wystawców potwierdzało, że umowy zawarte podczas targów CHINAPLAS 2017 w Guangzhou pozwoliły im na realizację całorocznych celów biznesowych. Wystawcy dodawali również, że wielu gości przyjechało z czytelnym planem zakupów, a zwiedzający byli szczególnie zainteresowani nowymi technologiami i kompleksowymi rozwiązaniami.

Narodowe Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne NECC

Narodowe Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne NECC w Szanghaju

JL Źródło: Adsale Exhibition Services