Capex i Opex w zakresie linii rozlewających oleje jadalne do butelek PET

Capex i Opex w zakresie linii…

Oleje jadalne stanowią obecnie niezwykle konkurencyjną kategorię rynkową, której siłą napędową jest przede wszystkim zróżnicowanie produktów i marek, a także konkurencyjność wynikająca z oszczędności na kosztach opakowań, wydajności produkcji oraz nieustannej optymalizacji zasobów produkcyjnych. Będąca wiodącym dostawcą rozwiązań pakujących firma Sidel ma duże doświadczenie w segmencie olejów jadalnych, obsługując wiele firm jako kluczowy partner w zakresie kompleksowych i zintegrowanych rozwiązań linii PET. Siłą firmy jest również rozległa oferta urządzeń, które są w stanie zaspokoić wszelkie potrzeby klientów w zakresie butelek PET, etykiet, zamknięć, opakowań wtórnych, powierzchni i szybkości linii, a także zapewniają ogólną spójność techniczną, dostosowany poziom inwestycji i zoptymalizowany zwrot z inwestycji.

Obecnie szereg trendów silnie kształtuje środowisko produkcyjne, w którym działają producenci olejów jadalnych. Można wśród nich wymienić dywersyfikację produktów i ostrą konkurencję, która zwiększa presję na oszczędność kosztów. - Dywersyfikacja produktów prowadzi do wprowadzania na rynek większej liczby kształtów, rozmiarów i produktów, w związku z czym rośnie zapotrzebowanie na bardziej elastyczne linie i urządzenia - mówi Francesca Bellucci, dyrektor ds. marketingu kategorii rynku żywności, domu i higieny osobistej firmy Sidel. - Niezależnie od tego, czy mówimy o nakładach inwestycyjnych (Capex), wydatkach operacyjnych (Opex) czy całkowitym koszcie posiadania (TCO) - każda z tych kwestii jest dziś kluczowa dla producentów oleju jadalnego.

Czterdziestoletnie doświadczenie firmy Sidel w dziedzinie opakowań PET, w połączeniu z najnowocześniejszym sprzętem, okazuje się być nieodzowne dla wspierania możliwości produkcyjnych podmiotów aktywnych w tym segmencie rynku. Firma Sidel jest w stanie zapewnić producentom olejów jadalnych pomoc na bardzo wczesnym etapie łańcucha wartości w zakresie usług inżynieryjnych dotyczących projektowania linii i opakowań. 

- Nasze holistyczne podejście do branży olejów jadalnych opiera się na DNA naszej firmy. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zapewniać wydajność i osiągi, których oczekują nasi klienci. W firmie Sidel szczerze wierzymy, że osiągnięcie optymalnego poziomu jakości i bezpieczeństwa przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i optymalizacji zasobów produkcyjnych w całym cyklu życia linii jest najłatwiejsze do osiągnięcia dzięki kompleksowej współpracy z jednym partnerem, będącym dostawcą wszystkich rozwiązań - wyjaśnia Francesca Bellucci . 

Gwarantowana wydajność i koszt posiadania dzięki spójnym i kompleksowym rozwiązaniom 

Jako globalny dostawca rozwiązań w zakresie kompleksowych i zintegrowanych linii produkcyjnych, firma Sidel jest w stanie dostosować każdy element linii, aby idealnie spełnić oczekiwania oraz specyficzne potrzeby producentów olejów jadalnych. 

Przemysłowe rozwiązania linii produkcyjnych produkowane na zamówienie, obejmujące rozdmuchiwarki butelek PET stanowią interesujące podejście pozwalające na zwiększanie wydajności i mocy produkcyjnych producentów olejów jadalnych na każdym etapie linii dzięki spójnemu zarządzaniu procesem i przepływem. Za doskonały przykład tego podejścia może posłużyć współpraca firmy Sidel ze spółką B.L. Agro Industries Ltd., producentem olejów jadalnych z siedzibą w Indiach, któremu firma Sidel dostarczyła w ciągu ostatnich pięciu lat trzy różne linie wykorzystujące zróżnicowane podejścia, rozwiązujące różne wyzwania oraz zaspokajające różne wymagania dotyczące rozmiarów butelek, kształtów, opakowań wtórnych i szybkości linii. - Firma Sidel zaoferowała nam doskonałe wsparcie w całym procesie - twierdzi Ashish Khandelwal, dyrektor wykonawczy spółki B.L. Agro. - Współpraca z jednym dostawcą, który bierze na siebie pełną odpowiedzialność za linię produkcyjną oraz opakowania, stanowiła dla nas naprawdę olbrzymią pomoc, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie nasze produkty muszą spełniać najwyższe normy w zakresie jakości.

Zarówno dla firmy Sidel, jak i dla spółki B.L. Agro, sterowanie linią i automatyzacja stanowią klucz do wydajności systemu, zapewniając ciągłą pracę i wysoką ogólną przepustowość linii. - Z punktu widzenia wydajności, obecnie na naszej pierwszej linii osiągamy 98,5% możliwości, osiągając szybkość produkcji w zakresie 24 000 butelek małoformatowych na godzinę, natomiast druga linia produkuje 6 000 butelek wielkoformatowych na godzinę, osiągając wydajność 97,6%. Obecnie jesteśmy w trakcie przyspieszania produkcji przy pomocy naszej trzeciej linii, jednak jesteśmy przekonani, że w ciągu dwóch lub trzech tygodni osiągniemy wydajność wynoszącą nawet 90% - twierdzi Ashish Khandelwal.

Jeden dostawca z szeroką ofertą zaspokajającą wszystkie potrzeby 

Firma Sidel posiada rozległą wiedzę i know-how dotyczące każdego etapu procesu produkcji, a także czołowe rozwiązania i najnowocześniejsze technologie. 

W przypadku produkcji na mokro, konieczne jest zapewnienie możliwości rozdmuchiwania, rozlewania, zamykania oraz etykietowania dla każdego sektora, co pozwala na sprostanie różnym wymaganiom rynku. Takie podejście sprawdziło się również doskonale w przypadku spółki B.L. Agro w ciągu ostatnich kilku lat: Od samodzielnych rozdmuchiwarek, które pozwalały na obsługę dużej liczby butelek małoformatowych przy zapewnieniu wysokiej prędkości i wydajności, a także pozwalających na jednoczesne tworzenie zagłębień przeznaczonych do montażu uchwytu, aż po kompleksowe rozwiązanie Combi łączące w sobie rozdmuchiwarkę, rozlewarkę oraz urządzenie do zamykania butelek, które pozwoliło na oszczędność miejsca i zmniejszenie zagrożenia zanieczyszczenia krzyżowego, firma Sidel zaprezentowała swoje możliwości i różnorodność dostępnych rozwiązań we współpracy z B.L. Agro. 

Oferta produktów firmy Sidel obejmuje również szereg różnorodnych opcji związanych z etykietowaniem. Wśród możliwości oferowanych przez producenta znajdują się urządzenia obsługujące etykiety nawijane i ciśnieniowe, a także przenośniki butelek/pakietów/palet i stoły zbierające. 

Rozwiązania końca linii: elastyczność na każdym etapie  

Rozwiązania końca linii, czyli pakowarki, urządzenia do pakowania w folię termokurczliwą oraz paletyzatory stanowią kluczową część kompleksowych linii produkcyjnych – w szczególności, gdy wymagana jest obsługa wielu produktów oraz elastyczność przy ich pakowaniu.

- W przypadku naszych butelek o pojemności 200 ml, 500 ml i 1 litra używamy pudełek amerykańskich (RSC), natomiast nasze butelki o pojemności 2 i 5 litrów są owijane folią termokurczliwą - wyjaśnia Ashish Khandelwal. Firma Sidel dostarczyła i uruchomiła składarkę kartonów, zrobotyzowane urządzenie pakujące oraz urządzenie do klejenia kartonów, zaspokajając potrzeby spółki w zakresie opakowań RSC, natomiast na potrzeby dwóch pozostałych linii, charakteryzujących się różną przepustowością i wydajnością produkcji, spółka B.L. Agro wybrała urządzenie do pakowania Cermex WB46, które obsługuje wolniejszą linię, a także nowe urządzenie VersaWrap do pakowania ciągłego, które trafiło na koniec najnowszej linii wysokiej prędkości. 

Poza tym, że firma Sidel jest w stanie zaspokoić potrzeby operacyjne dzięki nowoczesnym technologiom, spółka B.L. Agro mogła również skorzystać ze wsparcia włoskiego producenta w zakresie planowania kosztów inwestycji oraz Capex.

- Cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę z dostawcą kompleksowych rozwiązań w zakresie linii produkcyjnych. Dzięki temu nasze koszty produkcji drastycznie spadły. Być może obecnie jesteśmy jednym z najbardziej efektywnych i najwydajniejszych producentów z branży - z pewnością jesteśmy na szczycie, jeśli chodzi o względy higieny, jak również efektywności operacyjnej - podsumowuje Ashish Khandelwal. 

brak
 

Maszyny pakujące

Switzerland