Chinaplas zaprezentuje bogaty asortyment imprez towarzyszących

Design x Innovation

Wzornictwo przemysłowe pozostaje nadal popularnym tematem na targach Chinaplas. Podczas tegorocznej edycji, przy współpracy z Guangzhou Industrial Design Association, odbędzie się "Design x Innovation", składający się z trzech części: "CMF Inspiration Walls", "Design Forum" i "Chinaplas Designers' Night".

"CMF Inspiration Walls" odzwierciedla trzy kluczowe elementy - kolor, materiały i wykończenie (CMF - color, material, finish) - i ujawnia niektóre z nowych technologii opracowywanych w celu rozwoju projektowania CMF dla tworzyw sztucznych. W zeszłym roku firma Springfield CMF Technology Co. Ltd. zachwyciła odwiedzających, prezentując 140 próbek produktów wykonanych w procesie DOD (Differential Pressure Overlay Decoration). "Design Forum" odbędzie się w tym roku w dwóch lokalizacjach, skupi się ono na dwóch tematykach: "CMF Design" oraz "Design for Recycling/Sustainability".

Tech Talk

Tech Talk, świętując swoją trzecią rocznicę, stał się już nieodzowną częścią targów Chinaplas. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 21-23 maja. Będzie to nie tylko okazja do zaprezentowania przełomowych osiągnięć technologicznych wystawców, ale również platforma dla profesjonalnych nabywców, która pozwoli lepiej zrozumieć wyzwania stojące obecnie przed przemysłem tworzyw sztucznych i gumy.
Poprzez otwarte fora, wydarzenie to umożliwi prezentację najnowszych technologii oraz wyraźnie skoncentruje się na najnowocześniejszych rozwiązaniach w branży motoryzacyjnej, elektronicznej, budowlanej, opakowaniowej. Do najważniejszych tematów będą należały termoplastyczne elastomery samochodowe, druk 3D, biotworzywa, kompozyty, zastosowania antybakteryjne, etykietowanie w formach, wytłaczanie precyzyjne, ekologiczne rozwiązania budowlane, tworzywa sztuczne dla elektroniki użytkowej, formowanie wtryskowe z długimi włóknami i wiele innych.

Medical Plastics Connect

Rynek tworzyw sztucznych stosowanych w medycynie wciąż się rozwija i ewoluuje, a coraz więcej wystawców postanawia zagłębiać się w tę dziedzinę, posiadającą przecież tak ogromny potencjał. Od czterech lat, "Medical Plastics Connect" aktywnie promuje surowce i sprzęt medyczny, aby stworzyć skuteczną platformę komunikacji dla producentów urządzeń medycznych, materiałów eksploatacyjnych i opakowań farmaceutycznych. Działania te mają na celu wskazanie potencjalnym nabywcom unikalnych technologii w sektorze medycznym. "Medical Plastics Connect" składać się będzie z "Open Forum", "Pop-up Kiosk", "Medical Plastics Guidebook" oraz "Medical Plastics Guided Tour". W tym roku ekspozycja zostanie rozbudowana o prezentachje zaawansowanych technologii rynkowych, takich jak druk 3D i opakowania farmaceutyczne. W odpowiedzi na potrzeby rynku, organizatorzy w ramy "Otwartego Forum Tworzyw Sztucznych w Medycynie 2019", włączyli takie tematy jak: materiały biokompatybilne, wysokoprecyzyjne formowanie wtryskowe, technologi sterylizacji opakowań, druk 3D czy spawanie ultradźwiękowe.

Medical Plastics Connect

Ponad 70 seminariów technicznych

Oprócz serii imprez towarzyszących, w tym roku podczas targów Chinaplas odbędzie się ponad 70 seminariów technicznych. Targi w tym roku wracają do Guangzhou i odbędą się w dniach 21-24 maja 2019 roku. Szacuje się, że stoiska ponad 3500 wystawców z całego świata z odwiedzi ponad 180 000 gości ze 150 krajów. Organizatorzy zapewniają że targi Chinaplas 2019 będą niezwykłym wydarzeniem.

JL

Reportaże

Forum