Ciekawe prezentacje firmy FP International na Taropaku

Ciekawe prezentacje firmy…
Targi Taropak 2010 w Poznaniu coraz bliżej. Jednym z gości wystawy będzie firma FP International. To pierwszy jej udział w największych w naszych kraju targach dla branży opakowaniowej.

FP International to międzynarodowa firma działająca w sektorze opakowań ochronnych. Na swoim stosiku przedstawi najnowsze rozwiązania ze swojej oferty, takie jak systemy pakowania z poduszką powietrzną Pillow Pak, Novus i Mini Pak'R oraz ekologiczny system pakowania z wypełnieniem styropianowym Flo-Pak Green.

System pakowania z poduszką powietrzną Pillow Pak to najszersza w branży folia z pęcherzykami powietrza. Folią taką o szerokości 76 cm można owijać i zabezpieczać produkty podczas transportu i magazynowania. Pojedyncze pęcherzyki tworzą w niej faliste uszczelnienie, co wygląda jak warstwa pikowana. Każdy pęcherzyk jest połączony z następnym. Ta zaawansowana konstrukcja umożliwia przemieszczanie powietrza pomiędzy pęcherzyki, zapewniając w ten sposób amortyzację dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne.

Ciekawe prezentacje firmy FP International na targach Taropak


Z kolei kawałki styropianu Flo-Pak Green spełniające rygorystyczne wymagania europejskiej normy EN13427 oferują szereg korzyści w porównaniu z bardziej tradycyjnym wypełnieniem na bazie skrobi. Oprócz zdolności degradacji oraz przyjazności dla środowiska naturalnego, kawałki te nie ulegają rozdrobnieniu. Oznacza to, że nie wytwarzają pyłu podczas ich stosowania. Stają się przez to idealnym środkiem do używania w automatycznych systemach przenoszenia. Nadają się również do zastosowania w wilgotnym środowisku i nie wabią gryzoni.

Charakterystyczny ośmiokątny kształt cząsteczek Flo-Pak Green nadaje im właściwości blokujące, dzięki którym zapewniają one warstwę ochronną wokół produktów o nieregularnych kształtach. Oznacza to, że Flo-Pak Green może zabezpieczać towary w praktycznie każdej branży, w tym dekoracje wnętrz, kosmetyki i części elektroniczne.

Kolejna nowość, czyli maszyna do pakowania Novus jest jednym z pionierskich systemów PMO (Materiały do pakowania na miejscu) firmy FP International. Umożliwia nadmuchiwanie różnych konfiguracji, od dużych poduszek powietrznych do pęcherzyków. Maszyna do pakowania Novus umożliwia zaoszczędzenie pieniędzy i miejsca poprzez wyeliminowanie konieczności magazynowania i obsługi gotowych opakowań ochronnych i tradycyjnych materiałów pęcherzykowych.

Novus przynosi cztery rodzaje poduszek powietrznych. Konfiguracje Double cushion (podwójna poduszka) i Supertube przeznaczone są dla dużych wypełnień próżniowych, zabezpieczeń typu „block and brace” (blokowanie i mocowanie), ochrony naroży i podparcia.

Poduszki Quilt-Air Large mogą być wykorzystywane do pakowania, blokowania i mocowania i zabezpieczania powierzchni. Poduszki Quilt-Air Small można stosować do przekładania i zabezpieczania małych przedmiotów. Dzięki otworowi wielkości 10 cm w środku każdej perforacji folii Novus osoba obsługująca potrzebuje jedynie jednej ręki, aby oddzielić odpowiednią liczbę poduszek od maszyny do pakowania Novus.

Czytaj więcej: Maszyny 505