Clariant otwiera w Łodzi kolejne biuro i podwaja zatrudnienie

Clariant otwiera w Łodzi kolejne…
Firma Clariant poinformowała o utworzeniu w Łodzi dodatkowej siedziby Centrum Usług Wspólnych. Będzie ono zlokalizowane w budynku Orange Plaza Financial Center znajdującym się w centrum Łodzi przy skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Piłsudskiego. Jest to trzecia lokalizacja Centrum Usług Wspólnych Clarianta w Polsce, obok wieżowca Red Tower w Łodzi oraz biura w siedzibie spółki w Konstantynowie Łódzkim.

- W tym roku Clariant obchodzi 25-lecie obecności w Polsce - powiedział Paweł Pańczyk, prezes zarządu Clariant Plastics & Coatings (Polska) Sp. z o.o. - Tym bardziej cieszymy się, że możemy ogłosić kolejny krok milowy w rozwoju naszej firmy - otwarcie nowego biura w Łodzi. Dwa lata temu uroczyście otworzyliśmy nowoczesną fabrykę w Konstantynowie Łódzkim, w zeszłym roku zaś Łódź została wybrana na europejską siedzibę Centrum Usług Wspólnych Clarianta. Był to wyraz uznania dla społecznego i ekonomicznego potencjału regionu, z którym jesteśmy związani od samego początku naszej działaności w Polsce.

Centrum Usług Wspólnych Clarianta w Polsce jest częścią struktury Global Business Service (GBS), która odpowiada za wewnętrzną obsługę procesów transakcyjnych. Działalność Centrów w Łodzi i Konstantynowie obejmuje w sposób kompleksowy wszystkie procesy w zakresie Source to Pay (począwszy od procesu zakupowego po opłacanie faktur za dostawy), Order to Cash (od złożenia zamówienia, poprzez dostawę towaru, aż po ściąganie należności, a także zarządzanie procesami logistycznymi, transportem oraz obsługę transakcji eksport-import) oraz Data to Insight (analiza finansowa). Polskie biuro obsługuje klientów i partnerów biznesowych Clarianta z Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Ameryki Łacińskiej. Jest to jedno w dwóch tego typu Centrów Clarianta na świecie.

Planowane na ten rok rozszerzenie operacji o nowe linie usługowe, w tym Order Management, czyli przyjmowanie i procesowanie zamówień od klientów, jak i przejęcie kolejnych kompetencji w zakresie obsługi procesów zakupowych i logistycznych, przyczyni się do dalszego wzrostu zatrudnienia w Centrum Usług Wspólnych. W ciągu roku zatrudnienie wzrośnie o blisko 150 osób, docelowo osiągając poziom 300 pracowników.

- Zapraszamy do nas zarówno absolwentów, jak i doświadczonych specjalistów, znających biegle jeden z z języków: angielski, niemiecki, włoski, hiszpański, francuski, portugalski lub turecki - powiedział Tomasz Leśniewski, szef Clariant Shared Service Center w Polsce. - Szukamy osób, które będą odpowiedzialne za obsługę księgową i logistyczną oddziałów firmy Clariant na całym świecie oraz będą kompleksowo wspierać oddziały w międzynarodowych procesach zakupowych. Naszym pracownikom zapewniamy możliwość pracy w międzynarodowym środowisku, podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w tym transfer wiedzy będący rezultatem współpracy z krajami Ameryki Łacińskiej, Turcją, Szwajcarią i Niemcami. Dodatkowo, wszyscy pracownicy objęci są pakietem socjalnym zapewniającym między innymi prywatną opiekę medyczną oraz kartę multisport. Clariant umożliwia udział w ciekawych projektach prowadzonych przez międzynarodowe zespoły.

Clariant jest obecny w Polsce od 25 lat. W ostatnich latach firma znacząco zwiększa swoje zaangażowanie w Polsce. W 2015 roku Łódź została wybrana na europejską siedzibę Centrum Usług Wspólnych Clarianta (Clariant SSC) w ramach nowopowstałej struktury Global Business Services. Rok wcześniej firma otworzyła w Konstantynowie Łódzkim jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkujących koncentraty barwiące (Masterbatch), które są niezbędnym składnikiem w procesie wyrobu produktów z tworzyw sztucznych. Dodatkowo Clariant posiada zakład produkcyjny w Gdańsku (Functional Minerals) oraz biura sprzedaży w Warszawie (Industrial and Consumer Specialities).
Reportaże

Forum

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-02-10

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08

Mosfor

Zabezpieczanie kloszy lamp z poliwęglanu 2019-10-24

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02