Coboty Sidel automatyzują produkcję w zakładzie Nestlé

Ponadto interfejs człowiek-maszyna rozwiązania CoboAccess_Pal doskonale spełnia wymagania zakładu dotyczące wygody obsługi. Nawigacja oparta na tablecie wykorzystywana w interfejsie człowiek-maszyna ułatwia codzienną pracę operatorów w zakładzie Nestlé Suisse SA Orbe, ponieważ dzięki niej mają bieżący dostęp do standardowych procedur operacyjnych oraz kart konserwacji w celu szybszego rozwiązywania problemów oraz łatwiejszej analizy przyczyn podstawowych. Poza zapewnieniem pełnej zgodności wyposażenia z europejską dyrektywą maszynową 2006/42/WE, firma Sidel zadbała także o obiektywną ocenę bezpieczeństwa rozwiązania CoboAccess_Pal, które zostało potwierdzone przez spółkę Apave. Urządzenie CoboAccess_Pal zawsze obsługuje opakowania nad przenośnikiem lub stacją do paletyzacji, co oznacza, że w razie problemów opakowania nigdy nie spadają na podłogę - przekłada się to na większe bezpieczeństwo rozwiązania. - Nie mniej ważny jest fakt, że urządzenie CoboAccess_Pal jest niezwykle łatwe w montażu. W zakładzie w Orbe proces montażu i uruchomienia trwał zaledwie tydzień, ponadto rozwiązanie można łatwo przemieszczać między liniami w czasie krótszym niż dziesięć minut - dodaje Laurent Cristol.

Firma Sidel rozszerza portfolio rozwiązań do paletyzacji opartych na kobotach

W oparciu o sukces wdrażanego rozwiązania, które stanowi kolejny przykład skutecznego wdrożenia kobotów na całym świecie, firma Sidel zdecydowała się rozszerzyć swój asortyment rozwiązań do paletyzacji opartych na kobotach. Portfolio produktów firmy Sidel zostało niedawno wzbogacone o CoboAccess_Pal M - rozwiązanie oparte na ramieniu robotycznym Fanuc CR-15iA, które umożliwia przenoszenie większych ładunków z prędkością sześciu cykli na minutę. Urządzenie wyposażone w oprogramowanie DCS i technologię bezpiecznego zatrzymania pracy w przypadku kontaktu jeszcze lepiej sprawdzi się w różnorodnych zastosowaniach i kategoriach rynku ze względu na swój bardziej przemysłowy charakter. 

nestle

Sidel jest wiodącym dostawcą rozwiązań i usług w dziedzinie opakowań do produktów płynnych, spożywczych, środków czystości i higieny osobistej, z tworzywa PET, w puszkach, ze szkła i innych materiałów.

Firma zainstalowała przeszło 40 000 maszyn w ponad 190 krajach, koncentrując się przede wszystkim na produkcji przyszłościowych i zaawansowanych systemów, inżynierii linii produkcyjnych oraz innowacjach. Koncern zatrudnia ponad 5 500 pracowników na całym świecie.