Cold Jet nowym członkiem Bydgoskiego Klastra Przemysłowego

Cold Jet nowym członkiem Bydgoskiego…

Firma Cold Jet, międzynarodowy producent urządzeń do czyszczenia suchym lodem i jego produkcji, w listopadzie tego roku zasilił szeregi Bydgoskiego Klastra Przemysłowego. 

Działalność klastra ma na celu integrację środowiska przetwórców tworzyw sztucznych i narzędziowców oraz stworzenie sieci powiązań biznesowych ułatwiających funkcjonowanie firm, rozwój technologiczny i zwiększenie innowacyjności produkcji. - Zwiększenie innowacyjności w naszych rodzimych zakładach produkcyjnych jest dla nas priorytetem. Poprzez spotkania członków klastra możemy się wiele nauczyć  o problemach występujących w procesach produkcyjnych i towarzyszących im przestojach - mówi Krzysztof Golda, Sales Manager odpowiedzialny za rynek w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. - Technologia czyszczenia suchym lodem wbrew pozorom nie jest jeszcze tak rozpoznawalna w Polsce. Pragniemy szerzyć wiedzę na jej temat, wskazywać członkom klastra możliwości zastosowania suchego lodu i korzyści z tego płynące.

Przedsiębiorstwa należące do Bydgoskiego Klastra Przemysłowego wytwarzają pełen asortyment narzędzi do przetwórstwa tworzyw: formy wtryskowe, formy rozdmuchowe, głowice wytłaczarskie, formy do przetwórstwa gumy, jak i narzędzia do obróbki metali: wykrojniki i tłoczniki, matryce kuzienne. Zastosowanie suchego lodu w procesie konserwacji urządzeń ma tu istotne znaczenie. Jest to proces suchy i nieścierny, a zatem bezpieczny dla form, można go wykonać bez konieczności ich demontażu, na gorących powierzchniach, jak i przy podłączonym zasilaniu elektrycznym, bez obawy zniszczenia delikatnych podzespołów. 

Czyszczenie suchym lodem to proces gdzie zanieczyszczenia usuwane są przy użyciu dwutlenku węgla w stanie stałym. Metoda w swoim działaniu jest bardzo podobna do tradycyjnego piaskowania, istotną różnicą jest jednak zastosowane medium. W technologii czyszczenia suchym lodem jest nim dwutlenek węgla, który wydmuchiwany strumieniem sprężonego powietrza usuwa zanieczyszczenia z powierzchni. - Celem Cold Jet jest wprowadzenie najnowocześniejszych technik czyszczenia do firm zajmujących się formowaniem, aby umożliwić im proaktywne działanie w zakresie konserwacji form. Chcemy zmienić kulturę i podejście do czyszczenia maszyn i form, a także w sposobie usuwania farby, usuwania zadziorów i oczyszczania detali przed malowaniem. Zastosowanie suchego lodu pozwala skrócić czas oczyszczania, a co za tym idzie minimalizuje przestoje produkcyjne, a w następstwie zwiększa wydajność maszyn oraz jakość wyprodukowanych detali - dodaje Golda.  

Bydgoski Klaster Przemysłowy działa na polskim rynku już od 2006 roku. Jego misją jest tworzenie optymalnych warunków rozwoju, stymulowanie współpracy i integracja środowiska przetwórców  i narzędziowców sektora tworzyw sztucznych. Zrzesza on ponad 100 członków, w tym instytucje publiczne i uczelnie oraz przedsiębiorstwa z województwa kujawsko-pomorskiego.


Czytaj więcej:
Cold Jet to światowy lider w technologii
 

Cold Jet to światowy lider w technologii czyszczenia suchym lodem i produkcji suchego lodu, opracowujący niezawodne systemy czyszczenia, które znajdują zastosowanie w każdej branży

Polska
brak
 

Bydgoski Klaster Przemysłowy skupia firmy z branży narzędziowej i przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz szereg instytucji okołobiznesowych

Polska