Cold Jet zaprezentuje urządzenie PCS 60 na K 2019

Cold Jet zaprezentuje urządzenie…

Firma Cold Jet zaprezentuje na tegorocznych targach K 2019 w Düsseldorfie, w Niemczech (hala 10, stoisko 10D48) nowe urządzenie PCS 60. Maszyna stanowi szczytowe osiągnięcie w technologii czyszczenia przemysłowego suchym lodem wytyczając nowe standardy dla tego typu urządzeń na najbliższe lata.

PCS 60 jest obecnie najlepszym rozwiązaniem w zakresie czyszczenia oprzyrządowania dla przetwórców tworzyw sztucznych, bez konieczności schładzania i demontażu, bez ryzyka generowania odpadów, powodowania ścierania lub negatywnego wpływu na środowisko. Zachowanie form w nienaruszonym stanie jest bardzo ważne dla producentów. Muszą one być odpowiednio i skutecznie konserwowane, aby zapewnić należyte ich funkcjonowanie i najwyższą jakość wyprasek. Firma Cold Jet zapewnia najbardziej skuteczną metodę konserwacji form. Ponadto, umożliwia usuwanie wypływek i przebłyszczeń oraz przygotowanie powierzchni przed malowaniem, co dodaje jeszcze więcej wartości do już i tak doskonałego rozwiązania.

Opatentowany System Kontroli Cząsteczek (PCS) w maszynie PCS 60 precyzyjnie tnie suchy lód zapewniając 28 wielkości cząsteczek o średnicy od 3 mm do 0,3 mm. Wcześniej, aby oczyścić każde oprzyrządowanie, zakład potrzebował wielu maszyn o różnym stopniu agresji. Obecnie może wykorzystać w tym celu jedną maszynę, PCS 60.

cold-jet-aero2-pcs-60
Cold Jet Aero PCS 60

- Nie sprzedajemy tylko maszyn czyszczących, lecz zapewniamy klientowi najlepszy rezultat czyszczenia. Zwracamy uwagę na różnice w narzędziach, stosowane materiały, częstotliwość produkcji, złożoność geometrii detali i uwzględniamy wszystkie te aspekty w celu zaspokojenia potrzeb producentów - powiedział Steve Wilson, Global Business Unit Manager - Plastics, Rubber & Composites, Cold Jet. - Dzięki temu dostarczamy systemy, które pozwalają klientom czerpać maksymalne korzyści z własnych inwestycji - dodaje Wilson. 

W zależności od rodzaju zastosowania PCS 60 można obsługiwać manualnie, półautomatycznie lub można ją w pełni zautomatyzować. PCS 60 jest pierwszą maszyną czyszczącą na rynku, w której wdrożono rozwiązania Przemysłu 4.0. Dzięki łączności opartej na Internecie Rzeczy (IoT) można ją skomunikować i zintegrować z całym procesem produkcyjnym w zakładzie.

- Maszyna PCS 60 zmienia zasady gry dla przetwórców tworzyw sztucznych, którzy pragną poprawić wskaźnik OEE obniżając jednocześnie koszty, wydłużając żywotność narzędzi oraz poprawiając środowisko pracy i bezpieczeństwo pracowników. Branża czyszczenia suchym lodem nigdy wcześniej nie dysponowała jedną, inteligentną maszyną z możliwością dostosowania procesu czyszczenia do tak wielu różnych zastosowań w branży tworzyw sztucznych - powiedział Steve Wilson. PCS 60 jest nie tylko najbardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem do czyszczenia suchym lodem na rynku, ale przy tym najprostszym w obsłudze. Sterowanie z wykorzystaniem wyświetlacza HMI gwarantuje intuicyjną obsługę, umożliwiając operatorowi łatwy podgląd i kontrolę parametrów czyszczenia oraz ustawień maszyny. Urządzenie posiada programowalne i zabezpieczone hasłem receptury dla danej aplikacji. Dzięki temu przetwórcy tworzyw sztucznych mogą zapisać takie parametry jak: ciśnienie czyszczenia, wielkość i zakres podawania suchego lodu dla każdej formy osobno. Zapobiega to błędom użytkownika i zapewnia wykorzystanie właściwych parametrów dla każdej aplikacji. A wszystko to za pomocą jednego pokrętła. 

- Zaprojektowaliśmy tą maszynę tak, aby była niezwykle innowacyjna, wysoce wydajna i najbardziej trwała - powiedzial Arvid Nielsen, Senior VP of Global Technology w Cold Jet. - Wprowadzając na rynek najnowszą, opatentowaną technologię Cold Jet, poprzez PCS 60, chcemy wynieść naszą branżę na wyżyny - dodał Nielsen. Urządzenie PCS 60 będzie można zobaczyć oraz przetestować w Düsseldorfie w dniach 16-23 października br. podczas targów K 2019 na stoisku 10D48 w hali 10. 

Cold Jet posiada dwie odrębne linie biznesowe skupione wokół zastosowania suchego lodu. Firma zapewnia systemy do ekologicznego czyszczenia, przygotowania i wykańczania powierzchni dla wielu branż przemysłowych na całym świecie. Urządzenia te wykorzystują suchy lód jako medium czyszczące. Drugą linią są systemy do produkcji, dozowania i pakowania suchego lodu. Systemy te umożliwiają nieprzerwaną produkcję suchego lodu w różnych rozmiarach, który stosowany jest do transportu żywności, zarządzania łańcuchem chłodniczym i czyszczenia suchym lodem. Klienci korzystają z rozwiązań technologicznych Cold Jet w celu zastąpienia przestarzałych procesów, które są nieefektywne, szkodliwe dla zdrowia i bezpieczeństwa. Firma Cold Jet posiada główną siedzibę w Loveland, w stanie Ohio (USA) oraz kilka międzynarodowych biur w Europie, Azji, Kanadzie i Meksyku. W Polsce firma Cold Jet Sp. z o.o. mieści się w Obornikach koło Poznania. 

Cold Jet to światowy lider w technologii czyszczenia suchym lodem i produkcji suchego lodu, opracowujący niezawodne systemy czyszczenia, które znajdują zastosowanie w każdej branży

Polska