Comau na targach MSV 2016

Comau na targach MSV 2016 Podczas targów MSV firma Comau pokazała swoją rodzinę małych robotów, złożoną z urządzeń Racer 3, nowego Racer 5 (ewolucji słynnego Racer 3) i Rebel-S, nową rodzinę robotów Scara. Na stoisku Comau wszystkie zaprezentowane roboty, przegubowe oraz Scara, podawały sobie kostkę, zachowując przy tym wysoką precyzję i powtarzalność w procesie, do którego najlepiej pasują, czyli "pick & place".

Nowy robot Racer 5 jest rozszerzeniem rodziny małych robotów do szybkich zastosowań na ograniczonych przestrzeniach roboczych, w tym obsługi maszyn, montażu czy pick & place. Oferowany jest w dwóch wersjach zasięgowych: Racer 5-0.63 i Racer 5-0.80. Roboty wymagają niedużej przestrzeni i zapewniają optymalny układ, pełną integrację z wszystkimi robotami na danej linii, a także pełną kontrolę każdego robota poprzez lekką jednostkę sterującą R1C (montowaną w pojedynczej szafie typu rack 19"), wykorzystując najnowocześniejszą technologię kontroli oraz zintegrowaną komunikację poprzez magistralę Powerlink.

Rebel-S jest nowym 4-osiowym robotem typu Scara, w 5 różnych konfiguracjach o ładowności 6 kg i o 3 różnych zasięgach. Nazwa tych nowych robotów odzwierciedla różnice robotów Scara w porównaniu z innymi robotami z asortymentu Comau. Można je uznać za "rebeliantów" w tym sensie, że nie są przegubowe, oferują wiele pozycji montażowych, wykorzystują elementy dystansowe - proste, ale bardzo innowacyjne rozwiązanie do rozszerzania zasięgu robota. Te modułowe "spacery" pozwalają robotowi rozszerzyć swój zasięg działania. Z zestawem uzupełniającym złożonym właśnie ze "spacerów" i przewodów możliwa jest zamienna konstrukcja ramienia robota.

Wszystkie modele nowe robotów dostępne są również w wersji openROBOTICS, gdzie robot jest bezpośrednio zintegrowany z istniejącymi maszynami/linią kontrolowaną przez technologię B&R.

Oprócz tych nowych produktów, firma Comau przedstawiła w Brnie także znane już roboty, takie jak NJ60 czy Racer7 1.4 z opcją aplikacji spawalniczych.

Comau


Czytaj więcej:
Roboty 151